Nie widze DVDrom!

(Mexa) #1

Wywaliłam COŚ, nie wiem co? Nie działają mi teraz DvD-rom i nagrywarka DVD, komp ich wogole nie widzi, przy skrótach sa takie fajne czerwone znaczki zapytania...

Nie wiem jakiej firmy mam kieszenie a wyszukiwanie w kompie mam zwalone. mam XP prof

Wiem głupia jestem że wywalam rzeczy których przeznaczenia nie znam, ale tempy eMuloskie mi sie nie mieściły:(

(system) #2

Jak masz włączone przywracanie systemu, to skorzystaj z niego.

(Mexa) #3

wyłączone

(system) #4

A menedżerze urządzeń? Jeżeli tam są z żółtymi wykrzyknikami to usuń ten kanał IDE i zrestartuj komputer.

(Mexa) #5

kabelki są wpodządku bo ich nie dotykam:)

tak, sa z żółtymi wykrzyknikami, ale to dalej do restartu kompa nie rozumiem

(system) #6

Kliknij prawym klawiszem na kanale IDE do którego masz podłączone napędy i wybierz odinstaluj. Restart i powinno być OK.

(Mexa) #7

zaczynam myśleć że nie jestem w managerze urzadzen, wiec możesz napipsac mi gdzie to jes?!

(system) #8

Prawoklik na Mój komputer, z menu wybierz właściwości, zakładka sprzęt, przycisk Menedżer urządzeń. Powinna być pozycja - Kontrolery IDE ATA/ATAPI. Po rozwinięciu powinny być - Primary IDE Channel i Secondary IDE Channel. Usuń ten do którego masz podłączone napędy DVD i zrestartuj.

(Mexa) #9

moj komputer ma mnie w du***!

Program MMC nie może otworzyć pliku C:\WINDCiW5\system32\devmgmt.msc.

Być może plik nie Istnieje, nie jest konsolą MMC lub został utworzony przez starszą wersję programu MMC. Może być to także spowodowane brakiem wystarczających uprawnień dostępu do pliku.

a jestem administratorem,przynajmniej byłam kiedy ostatnio włanczałm Konta urzytkowników bo teraz nie dziłaja

(system) #10

Jak nie masz zaszyfrowanych danych to napraw system z płyty instalacyjnej. Zwłaszcza, że:

i

Dane powinny zostać ale poprawki i SP trzeba później doinstalować.