Nie widze firmowej sieci

Witam

Co znaczy że “sieci firmowe przestały działać”? Chodzi o to, że jak przychodzisz do firmy, to nie masz sieci? Zmieniałeś IP? Wyłączałeś/włączałeś DHCP? Grzebałeś w DNSach?

Chodzi o to, że mój komputer i telefon nie widzą firmowych sieci WiFi. Tak jakby ich nie było. Reinstalowałem windows i nic nie dało dopiero zamiana karty sieciowej w telefonie pomogła. Jednak dlaczego dla innych urządzeń nie widać nagle tych sieci ? Mam dostęp do acces pointa, ale nie widzę tam nic, żeby dodane były jakieś numery MAC dla których sieć ma być widoczna. 

 

 

Problem częściowo rozwiązany - w telefonie odkryłem, że sieci się pojawiają, ale jak włącze obsługe 13 kanałów. Jak coś takiego zrobić na karcie Intel 3945ABG ? Bo mam kilka sztuk takich kart, ale tylko na jednej działają te sieci. Karty są oczywiście sprawne. 

 

 

Problem rozwiązany - okazało się, że teoretycznie to są te same modele, ale jedna znich (działająca) ma dopisek MOW2, a reszta MOW1. Wersja MOW2 jest od Dell i ta karta obsługuje 13 kanałów. Wersja MOW1 w opcjach (Menadżer urządzen\Właściwości na karte\Zaawansowane) w channels można wpisać max 11 :confused:

 

Temat do zamknięcia.