Nie widze komputera w sieci

mam problem ponieważ połączyłem kablem sieciowy

mój komputer z XP Pro z Laptopem (Vista) i mam problem ponieważ gdy ja wejdę w moje miejsce sieciowe to widzę mój komputer oraz Laptopa (tzn dokumenty udostępnione) ale na Laptopie widzę tylko dokumenty z Laptopa …

co mam zmienić abym widział na laptopie komputer (XP) bo nie mam jak przesyłać plików między komputerami

a jak ta siec konfigurowałeś??

a jak może powinienem ?:slight_smile:

oba komputery są w tej samej grupie roboczej i z tego co widzę na obydwu działa neostrada (jest podlaczona do komputera z XP).

Najlepiej to bym od początku skonfigurował bo mam strasznie coś pokręcone.

na obydwu zapora jest włączona ale są wyjątki do: połączenie lokalne

na obydwu PC są udostępniane pliki

spróbuj prze konfiguracja sieci domowej

u mnie jest tak samo że w komputerze widze komputer i laptopa, a w laptopie tylko laptopa, i jak chce wejść z komputera do sieci laptopa to wyskakuje ostrzezenie ze nie widzi ;/

robiłem przez konfigurację sieci domowej i to samo mam, tak jak by laptop nie widział komputera

i na kompie mam wind XP Proff a na laptopie Viste HP

no to może vista z xp-kim sobie nie graja bo obydwaj macie taki problem

tylko to jest śmieszne bo czasami widać na Viście 2 komputer ^^

a większość czasu go nie ma …

i to jest kolejni argument na nie dla visty

Kenji poza tym że mam problem z siecią to nie znaczy że Vista jest zła testuje już ją od jakiś 2 miesięcy i muszę stwierdzić że mówienie : "Vista jest zła i nic na niej nie działa " to błędne określenie ponieważ po wydaniu dobrych łatek i nie tylko teraz Vista jest bardzo dobrym systemem, niektóre rzeczy są męczące ale jest OK. no i jedyny WIELKI minus to duże zużycie pamięci… 1 GB i granie na nowych grach to niemożliwe ;]

pozdrawiam