NIe widzi DVD

Witam, mam problem z dvd sata lite-on

W biosie widzi na sata 2, lecz w moj komputer nie… jest jako dysk wymienny:H i nie działa, podłączone napewno dobrze, w menedżerze pisze System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)

Aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów przeznaczone dla tego urządzenia, kliknij Narzędzie do rozwiązywania problemów.

proszę o pomoc

Zainstaluj sterowniki ASPI http://odsiebie.com/pokaz/929526—fcb7.html i restart.

Wejdź tutaj KLIK i wykonaj punkty: 3a,b,c,d

Dzieki wielkie, Fix rejestru zadziałał

A żeby nie robić nowego wątku, mam jeszcze dwa problemy - otóż w “moj komputer” jest coś takiego jak Dysk wymienny[h] i nie da sie wywalic… (nie mam czytnika kart), probowalem ccleanerem wyczyscic rejestr, deamona wywalilem, dalej jest

A dwa to problem z IDE controller który także ma kod 39, przeinstalowanie chpsetu nic nie dało, windows ciagle pisze ze znalazl sprzet, ale sterownika wgrac nie potrafi :frowning:

Usuń go i włącza na nowo komputer. Jak nie zadziała to spróbuj wybrać aktualizuj i wskaż ręcznie na sterowniki do chipsetu (wypakuj je najpierw).

stery mam ze strony nvidii to jest instalka…

Zainstaluj np Winrara i potem kliknij prawym przyciskiem myszy na ściągniętej instalce. Powinna pojawić się możliwość wypakowania zawartości do wybranego katalogu.

sprawdze i zaraz dam znac;)

@edit

NIC:/

thequatrix ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.