Nie widzi dyskow twardych podczas formatowania

Witam , :))

mam taki malutki problemik kolega ma lapa fujitsu simens E8020D i padl mu system ale gdzies zgubil plytke instalacyjna od xp wiec staralem sie mu pomoc ale nie mam plytki uniwersalnej do lapkow tylko na stojace wiec przy formacie nie widzi dyskow twardych i czytalem na forach ze mozna wylaczyc cos w biosie ale jest taki problem ze jest jakies haslo na biosie wiec nie wejde no a druga opcja to integracja sterownikow do sata z xp no probowalem ale mi jakos nie wyszlo moze mialem zle stery a nie potrafie znalezc poprawnych integracje przeprowadzilem przez nlite no niby wszystko poszlo dobrze ale po wrzuceniu plytki mialem taka sama infornmacje po pierwszej cdzesci kopiowania plikow "nie znaleziono…"wcisnij F3wiec nie wiem czy zle stery czy zle zintegrowalem prosze o pomoc dziekuje z gory pozdrawiam

http://www.radarsync.com/driver/d273184 … controller

spróbuj tych sterów, mi ruszyło w laptopie MSI.

Ściągnij sterowniki do RAID’a nagraj je na dyskietkę i podczas instalacji systemu wciśnij F6 :wink:

no fajnie dzieki bardzo tylko nie wiem jak sciagnac stery do RAID"a a poza tym nie mam przenosnej stacji dyskietek a lapek nie ma wbudowanej ja wiem ze mozna upic przenosna stacje dyskietek ale nie wszystkie dzialaja jak potrzeba wiec istnieje male ryzyko wydawania kasy na marne ale dziekuje za sugestie pozdrawiam serdecznie i zycze milego dnia

no dzieki za linka do sterow no wlasnie sciagnolem i robie plytke przez nlite po zrobieniu jak jest dobrze nagrac jako obraz przez nero czy mozna tez wypalic przez nlite ??? bo nie ma to znaczenia generalnie jak stery sa dobre to czy tak czy tak to powinno pujsc:))

no witam kolejnym problem o którym za bardzo nie wiem to jak dodawałem sterownik to wyskoczylo mi ich kilkanaście i nie wiem czy wystarczy zaznaczyć tylko jeden czy kilka prosze o pomoc 66554nlite_stery.jpg

Ewentualnie wyłącz przestaw tryb z sata na ide, jeśli masz taką możliwość na czas instalacji:

viewtopic.php?t=64652

no własnie nie mamtakiej możliwosci wstawiłbym sccrena ale nie wiem jak sie na forach wstawia sccreny

zaznacz wszystkie a on sam se wybierze

http://www.e-komputer2.ecom.net.pl/

zaglądnij tu

no podziękować “andrzej2310” no poszło na tamtych sterach co podałeś mi linka wiec dziękówa wielka dla Ciebie pozdrawiam …:slight_smile: oki zajże