Nie widzi mi 2rdzenia

Mam taki problem iż mam procesor AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+, 2x2204 MHz. Jest on dwu-rdzeniowy tylko nie wykorzystuje dwa rdzenia jest jakiś program który zmienia aby pracowały dwa??Instalowałem AMD Dual-Core Optimizer i to nic nie pomaga dalej w everest home edition mam że jeden pracuje a drugi nie, co mam zrobic, pomóżcie?? :cry:

pójść do sklepu gdzie go kupowałeś??? Jeśli jest na gwarancji to może powiedzą co i jak.

Część aplikacji nie wykorzystuje w ogóle drugiego rdzenia. Tylko gry i programy do konwersji plików av korzystają w pełni z 2 rdzeni. W evereście wejdź w system stability test i uruchom go z włączonymi wszystkimi opcjami. Masz tam w jednej zakładce użycie procesora i wtedy napewno oba rdzenie będą obciążone.

nie mam tej opcji system/stability test

a jaki masz system??

XP

Ale home professional?

Windows Xp Professional

godfather1991

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

a wiec to nie chodzi o to że go komp nie widzi, tylko nie używa, bo jakbys mial jeszcze wersje home, to bym rozumial bo goły home nie koniecznie widzi ten drugi/trzeci/czwarty rdzeń. W menedżerze zadań (Ctrl+Alt+Del) kliknij w zakładkę wydajność i poszukaj wykresu zużycie procesora - powinny być dwa słupki (chyba)

Chodzi Ci o to?

69437320bc77bd3a1f546c4a40a63aed9516c132666.jpg