Nie widzi wcześniej widzianego dysku SSD

Witam, mam problem otóż zakupiłem mamie dysk SSD na święta w celu wymiany go w z dyskiem HDD z laptopa który jest strasznie wolny. Na dysku HDD jest system wraz z ukrytą partycją recovery co chciałem skopiować programem na dysk SSD żeby zrobić z niego dysk tylko systemowy a z dysku HDD dysk zewnętrzny na resztę “śmieci”. Otóż wczoraj po skopiowaniu systemu tak jak pokazane jest na tym filmiku --> https://www.youtube.com/watch?v=R16AYGJNCsQ  system ciągle się restartował zaraz po momencie w którym ładuje się windows i wyskakuje gif z windowdsa (w czasie ładowania) to zaraz po tym momencie ciągle restartował się system, zdenerwowałem się podmieniłem SSD który był w laptopie z niby rzekomo zainstalowanym systemem na HDD który był już jako zewnętrzny dysk, odpalam lapka wszystko jest ok tylko coś się tam naprawia, wchodzę w zarządzanie dyskami, laptop go widzi i w dodatku tak samo skopiowanego jak ten dysk HDD te same partycje były na SSD’ku, sformatowałem go, przywróciłem do stanu początkowego czyli na jednąpartycję i znowu przystąpiłem do tego samego przenoszenia systemu lecz teraz tym sposobem – > https://www.youtube.com/watch?v=_PV2qWbaou0  i po skopiowaniu systemu na dysk SSD laptop nie widzi dysku pisze tylko “reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key” teraz nawet w biosie go nie widać i nawet na moim komputerze… nigdzie go nie wykrywa a wcześniej był wykrywalny. Poza tym do kieszeni zewnętrznej mam dwa kable na jednym który jest dłuższy jest napisane usb 2.0 a na drugim który jest krótszy nic nie jest napisane lecz też ma końcówkę USB i nie wiem po co on… zapomniałem jeszcze dodać że wcześniej jak widział laptop ten dysk SSD po skopiowaniu w BIOS’ie nie było możliwości żeby laptop widział dysk HDD, SSD i kartę SD jako pendriva. Czy jest możliwe że w 2 dni zepsuł się dysk SSD? Proszę o pomoc bo nie mam już sił na szukanie po necie nie wiadomo czego bo jestem w kropce. Liczę na waszą wiedzę i chęć pomocy.

 

Dysk to :

SanDisk Ultra II Solid State Drive 120 gb