Nie wiem jak usunąc złosliwe programy - doradzcie!

hej

jeszcze jednop pytanie skanuje tym konspeketem ale poakzuje mi jakies wirusy a ich nie usuwa?

Złączono Posta : 10.04.2006 (Pon) 8:56

czy ten wirus usunąc bo jakis trojan mam :roll:

Sprubuj nodem,a tak propo czy ten trojan nieznajduje sie w folderze z antyvirem jaki uzywasz ?? jesli tak to poprostu błąskanera online.

hej

ale jakie nodem :o :o , zasknowłem ewido i jest ok juz mi nie wysksuje okienko jak urzywam firefoxa ze dane nie sa zaszyfrowne.

kamiek ten skaner on-line czemu slurzy jak nie usuwa wirusow???( bo mi sie wydaje ze nie usuwa)

i jak usunac ten folder zls setup61?

i czy macie może jakies opis z okienkami jak urzywac cws shreder i jw 16 bo sciagnelem ten perogramy ale sie gubie?

aha kamilek moge instalowac ZoneAlram nie bedzie to kolidalwalo z innymi programami skonro juz mam: ewido,cws shreder,jw-16(ale shredera i jw 16 usune bo nie wiem jak jje urzywac),spybot,ad adware, i hijackhis?

jakie poleciacie zostwaic a jakie usunac tak zebym kumał jek je urzywac.

pozdrawiam

ZA nie będzie kolidowało z programami, które wymieniłeś

W CWShredder nie ma żadnej filozofii - run, fix itd. Wszystko leci z automatu

Jv16 - http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 618#482618

W nowszych wersjach, gdybyś miał inaczej - szukaj opcji typu Czyszczenie rejestru.

Przy takich problemach polecam Unlocker lub KillBox, w trybie awaryjnym

Daj screena z Ewido z tym komunikatem.

w ewido nie ma zadnego kominaktu po prostu jest ikonka na pulfiacie i za cholere nie idzie jej usunac

Złączono Posta : 10.04.2006 (Pon) 15:21

aha ewido to jest antivirus??

Daj screena http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … =screen%2A

Program, przede wszystkim antyspyware… :?

nie wiem jak zrobic tego skina

ZoneAlarm wypiepszyłem bo mi usunał edonkeya

Nie wiecie moze gdzie mozna by sciagnac edonkeya i jak go potem ustawic?

Złączono Posta : 10.04.2006 (Pon) 18:19

a jak bym zrobił log hijaclthis?

kure teraz mam na pasku zadań msi live monitori i terz go nie moge usunac?

darodzcie mi jakiegos antivitra

Złączono Posta : 10.04.2006 (Pon) 18:23

scignełem system NOD32 2.5 - moze byc jako antywir?

Po pierwsze NOD32 2.5 to wersja trialowa. Zainstaluj sobie niemieckiej klasy darmowy program antywirusowy AntiVir Personal Edition Classic 7.0.

Po drugie to głupie jak ktoś twierdzi , ze zmiana na inna przegladarke daje poczucie bezpieczenstwa. To zludzenie. Zadna przegladarka nie daje takiej gwarancji a tym bardziej jesli sie ma ustawienia domyslne i bez poprawek.

Wystarczy uaktualnić poprawki do systemu i IE, skonfigurować odpowiednio przeglądarke na poziom najwyższy i nie surfować z uprawnieniami admina tylko z ograniczonym kontem oraz dobrze skonfigurowany firewall (Zasady Grupy tez sie kłaniają). Jak spełnisz te warunki to szansa na zepsucie przez wirusa maleje.

Nie sztuką jest zmienić przegladarke na inna ale sztuką jest tak skonfigurować aby była bezpieczna.

Tylko, że niestety, sztuka ta polega na “pewnej świadomości” na temat zagrożeń z jakimi się spotykamy serfując po sieci. Większość “początkujących internautów” nie ma na ten temat żadnej wiedzy lub jest ona szczątkowa. Tak więc, porada w stylu - “zmień przeglądarkę” nie jest pozbawiona sensu.

Kiedyś, świeżo po formacie użyłem IE do łażenia po stronach, które z założenia są naszpikowane syfem - efekt, 5 minut i kaput, jako, że miałem czas i chęć - format i FF - oprócz niegroźnych syfków… spokój…

Nod moze byc ale on traila na 30 dni ja mam orginała ale niepolecam ci innych anty virusów bo niema do innych przekonania Wywaliłes ZoneAlarm bo ci usnoł edonkeya ?? :o pierwszy raz sie z takim czyms spotkałem zeby mi firewall usuna program moze zablokował to musisz wejsc w firewalla program control i ustawic na off i wtedy ci nieblokuje programów albo pokolei ustawiac ktory blokuj, który nie ale to uciązliwe

Mozesz zastosowac inny firwall ale niepolecam kerio bardze dziórawe, moim zdaniem mydli oczy ludziom tak jak avast

Tu masz linka do edonkey

Dokładnie. Konfiguracja też ma duże znaczenie, ale dla początkujących użytkowników, jednak zalecana jest zmiana browsera.

Monczkin

Co do swiadomosci poczatkujacych uzytkowników to masz rację, ale ktoś od tego musi byc kto bedzie uswiadamiał. I ja wlasnie jestem tym, ktory go uswiadamia a inni czytajac moj post też sie zastanowią nad tym. To nie jest takie trudne aby to zabezpieczyć.

Tylko zadam pytanie, co sie stanie jak Firefox lub jakakolwiek inna przegladarka stanie sie popularna na miare IE. I znow propozycja zmiany na inna? To zły nawyk. Pomyslcie troszke.

Oczywiscie nie mam nic przeciwko innym przegladarkom. Tylko to też jest kwestia zapewnienia bezpieczenstwa w ustawieniach.

Hej

Teraz mam znowu problem bo nie moge usunac ZoneAlaram.

Jest on w program files ale jak chce usunac to nie moge?

Jakim sposobem moge się go pozbyc?

odinstaluj przez panel sterowania :wink:

Świetnie z usuwaniem poradzi sobie ten soft - http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=509

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=64115