Nie wiem jaki proces zużywa prawie cały RAM

Zdarza się to dość często podczas normalnego użytkowania komputera (opera, przeglądanie plików). Jest 40% używanej pamięci a nagle wartość ta stopniowo zaczyna wzrastać do około 97%. Niekiedy po chwili wszystko wraca do normy, a czasem muszę uruchomić ponownie komputer. W menegerze zadań nie ma żadnego procesu który by używał aż tyle pamięci! Najwięcej używa jej svchost.exe ale tak jest zawsze. Proszę o pomoc.

ile masz ramu ?

Proces explorerem możesz to sprawdzić. Jeżeli masz 1gb ramu, to dołóż jeszcze 1gb, bo 1 to za mało na Sevena.

Mi przy Windows 7 starter w netbooku 1 gb ramu

przy uruchomionej przeglądarce i gg+radio gg zostaje wolne ok. 200 mb

tak jak nic nie uruchamiam jest 300-400 lub jak uruchomię aqq

Ale 2gb to optymalna ilość

za jakiś czas taką kość sobie wstawię

Mam 4GB więc nie powinno być problemów z ilością wolnego ramu. Zużycie Ramu wzrasta nie wiadomo z jakiego powodu. Nie chodzi o ilość uruchomionych programów, nawet jak wszystko powyłączam ilość pamięci się nie zwalnia.

Może przeskanuj komputer tym

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

Pobierz odkurzacz

http://www.dobreprogramy.pl/Odkurzacz,P … 12322.html

Odkurzacz > moduły > menedżer rejestru > START > autostart programów i usuń to co uzna za zalecane

Wiesz co sprawdź everestem i powiedz nam ile masz wolnego ramu

Ja mam 4 gb ramu i używane mam 1895 mb a wolne 2200

Windows 7/Vista czym więcej mają ramu tym więcej go pobierają:P

Możliwe że masz coś co zużywa dużo pamięci

jakiś wirus czy coś

To normalne w Win 7… Mi też się tak czasami robi że nie wiadomo co zjada cały ram, wystarczy ponownie uruchomić komputer co jakiś czas…

@kmlk

Zastanów się od kiedy zaczął się problem. Może coś instalowałeś? Jeśli tak to odinstaluj to coś i zobacz, czy problem ustanie. Jeśli sam nie instalowałeś nic, to może jakaś aktualizacja Windows narobiła bałaganu. W takiej sytuacji mógłbyś skorzystać z przywracania systemu.

Zwróć też uwagę na to kiedy dokładnie występuje problem. Może używasz wtedy jakiegoś konkretnego programu?

I tak jak radzono powyżej zrób skan tym MBAM-em i swoim antywirusem. Może coś wykryją.

Jeśli żadne z powyższych nie pomoże to proponuję wrzucić logi ze skanowania OTL w dziale Bezpieczeństwo.

Nie, to nie jest normalne. Tym bardziej przy ilości RAM równej 4GB.

@matzu

Instaluje i odinstalowuje dużo programów. Nie pamiętam kiedy dokładnie się to zaczęło. Jednak już dość dawno temu, więc nie mam pojęcia co wtedy instalowałem. Na pewno nie jest winny żaden konkretny program którego używam. Przeskanowałem komputer MBAM-em i wykrył to:

Zainfekowanych wartości rejestru:

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Desktop\id (Malware.Trace) -> Value: id -> Quarantined and deleted successfully.

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Desktop\host (Malware.Trace) -> Value: host -> Quarantined and deleted successfully.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Services\del (Malware.Trace) -> Value: del -> Quarantined and deleted successfully.

Zainfekowane informacje rejestru systemowego:

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\NoSMHelp (PUM.Hijack.Help) -> Bad: (1) Good: (0) -> Quarantined and deleted successfully.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\FirewallDisableNotify (PUM.Disabled.SecurityCenter) -> Bad: (1) Good: (0) -> Quarantined and deleted successfully.

HKEY_CLASSES_ROOT\regfile\shell\open\command(default) (Broken.OpenCommand) -> Bad: (“regedit.exe” “%1”) Good: (regedit.exe “%1”) -> Quarantined and deleted successfully.

Zainfekowanych folderów:

(Nie znaleziono zagrożeń)

Zainfekowanych plików:

c:\Users\Kamil\AppData\Roaming\avdrn.dat (Malware.Trace) -> Quarantined and deleted successfully.

c:\Windows\HOSTS (Trojan.Agent) -> Quarantined and deleted successfully.

I na razie wszystko jest OK :slight_smile: Jednak jeszcze nie mam pewności czy problem został rozwiązany.

kmlk , na to raczej już masz odpowiedź, W sumie ja sam nie wiem dlaczego od razu nie podsunąłem Ci pomysłu żeby zrobić skanowanie… #-o #-o

@kmlk

No dokładnie poobserwuj, czy już na pewno wszystko jest ok. Profilaktycznie możesz też wrzucić logi OTL do działu Bezpieczeństwo, żeby mieć pewność, że wszystko zostało usunięte.

tez mam 4 gb, tak samo jak i mój tata i mamy ten sam problem…

A masz jakiś program zainstalowany ten sam na 2 komputerach

a może ci chodzi o zużycie procesora bo nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem żeby zużycie ramu tak skakało

Ja tez się nie spodkałem… Mnie jak Seven zeżre 20 parę procent przy 2,5gb to jest wszystko. No chyba, że vmware player mam włączone, to potrfi mi pożreć nawet 78%…