Nie włącza mi się monitor

(Jabas) #1

W styczniu kupiłam nowy komputer,i od początku były jakieś problemy z nim nie chciał się włączać i zaczą dziwnie piszczeć, więc oddałam go do reklamacji,wymienili mi płytę główną i niby wszystko jest teraz ok ale jak czasami go odpalam to monitor się nie włącza tylko mu kontrolka miga, muszę wtedy wcisnąć restart i zazwyczaj wtedy to już normalnie odpala. Chciałabym się dowiedzieć czy coś jest nie tak z monitorem albo z komputerem no i oczywiście jeżeli ktoś wie jak temu zaradzić to prosiłabym o pomoc.

(W32 Sasser) #2

Ciężko wyczuć, co może być przyczyną. Najczęściej takie błędy powoduje pamięć RAM, grafika albo również może być to wina zasilacza.

Sprawdź najpierw pamięć RAM na błędy, wyczyść też przy okazji styki do gniazd na płycie głównej do pamięci i karty graficznej.

Na początek sprawdź RAM i grafikę. Myślę, że to na 95% jest powodem Twoich problemów.

(Jabas) #3

tylko jest jeden taki mały problemik w tym że nie moge go rozkręcać bo nie mogę usunąć plomb gwarancyjnych bo mi gwarancję zabiorą ale i tak dziękuję za odpowiedź

(Zbych ) #4

Czytając twój problem to tak ja ja bym go napisał mam ten sam problem , monitor nie za karzdym razem startuje , są to wyjątki ale również mnie to denerwuje , kompa sam składałem , ale dobże poskładałem bo jakieś 4 miesiące nic nie cudował od jakis 3 tygodni ma problem załaczyć monitor , w przeciwieństwie do ciebie mam ściągnietą osłone z jednej strony i kiedy monitor nie startnie to na wyswietlaczu błędów widnieje napis 26 (płyta gł .Epox) co oznacza "Overclock error" w wolnym tłumaczeniu że przesadziłem z podkrecaniem , co ciekawe sprzet jest na defaucie i nie jest nic podkrecone a cyferki dalej sie pokazują i monitor nie startuje , ale doszłem do wniosku że to pamiątki sie buntują , a w szczególności jedna , bo kiedy ją zostawiłem jako jedyną monitor za kazdym razem załaczenia kompa nie chciał wystartować , natomiast na tej drugiej pozostawionej na kilka dni startował za każdym razem , pamiątki obie sprawdzone kilkoma programami testującymi nie wykazują błędów (ciekawe) na innych kompach chodzą bez zastrzeżeń (ta jedna co wogóle nie startuje też działa na innych kompach) doszłem do wniosku że pamiątki są do bani bo niechcą współpracować z moją płytą gł a to za sprawą zapewne biosu w którym to defautowe napięcie na pamiatki zamiast 2.50V wynosi 2.60 i nie da sie go już obniżyć.

(Bartek 14 Radom) #5

Tak jest czasami!!

miałem tak w Windowsie 98 ale po zainstalowaniu Xp Service Pack 2 problemy znikneył !!

(Jabas) #6

ja mam windowsa xp proffesional a co to jest Service Pack 2 bo ja to sie nie zabardzo znam na kompach :oops:

(system) #7

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=35&id=795

(Robloz) #8

Miałem kiedyś podobny problem, nie włączał sie monitor. Wystarczyło jednak poruszyć wtyczką wchodząca do karty graficznej i zaczynało działać. Słyszałem, że dosyć często wtyczki od monitora się uszkadzają i powoduje to taki problem.

(Ukonezka) #9

mi nie działał gdy grzebałem i podłaczałem 2 dyski być moze były źle ustawione