Nie włącza się boot animacja

Witajcie,

zainstalowałem jakiś program, dzięki któremu nie działa mi komputer.

Program nazywa się Boot animation installer, albo jakoś podobnie. Zainstalowałem nim boot animację Win8 CP, znalazłem ją na DeviantArt.

Ale komputer nie chce mi odpalić i po załadowaniu BIOS’u pisze

“Boot animation can not start”. I system się nie uruchamia. Co robić :?:

Tryb awaryjny też nie działa…

:frowning:

naprawa płytą z win7

naprawa bootowania, jeśli za 1 razem nie wystartuje zrób to parę razy aż mu się uda(maks 5-10 razy więcej to już nie będzie działać)

Edit

mój błąd

a ja ani razu nie naprawiałem bootsectora tymi komendami tylko włączyłem naprawę a on sam wykrył problemy z uruchamianiem i naprawił

Dział to Windows 7, więc zapewne o takim systemie mówimy.

Aby naprawić spróbuj odpalić komputer z płyty, tak jak byś miał reinstalować system i wybierz opcje naprawy systemu poprzez wiersz poleceń. Wpisz fixboot, zatwierdź i po tym fixmbr. Restart i sprawdź czy zadziała system.

Jak nie pomoże sprawdź przywracanie systemu, o ile miałeś włączone (domyślnie tak jest). Przywracanie systemu również jest w opcjach naprawy systemu. Tylko płyta ma być z Windows 7, nie jak kolega pisze Win 8.

tutaj krótki poradnik jak naprawić bootowanie

http://answers.microsoft.com/pl-pl/wind … 17ca563098

Nie działają komendy.

Nie mogę wejść do trybu awaryjnego, bo nie włącza się boot animacja…

W oknie komend mam

x:sources>

Co mam wpisać?

Dodane 01.08.2012 (Śr) 11:09

Dysk mam podłączony przez kartę RAID, w tym problem, że żadna komenda nie działa?

Jak odpaliłeś z płyty i jesteś w wierszu poleceń to fixboot, potem fixmbr. Jak nie pomoże to postępuj jak w linku kolegi pawcio1212.

Nie działają komendy.

“Nie można rozpoznać komendy”.

A w linku id pawcio nie wiem co pierwsze wpisać, jak wpisać.

(Siedzę w internecie na telefonie. One nie są wygodne.)

To spróbuj skorzystać z przywracania systemu lub automatycznego narzędzia do naprawy systemu z płyty.

W automatycznym programie do naprawy systemmu pisze, źe podłączono nierozpoznane użądzenie przez USB.

A do przywracania potrzeba trybu awaryjnego - nie działa.

Mógłbyś mi napisać co i jak wpisać?

(z linku pawcio)

:frowning:

Skoro pisze o nierozpoznanym urządzeniu, to odłącz wszystkie zbędne.

A polecenia to:

bootrec.exe /fixmbr

bootsect.exe /nt60 all /force /mbr

bootrec.exe /fixboot

bootsect /nt60 ALL

bootrec.exe /rebuildbcd

A moje polecenia powinny brzmieć na Win 7 tak

bootrec /fixmbr

bootrec /fixboot

Na koniec jeszcze zostaje

Nue wszystkie komendy działają, np.:

bootrec.exe /fixmbr

dopiero polecenie następne działa.

I kilka następnych też nie działa.

:frowning:

Masz może GG?

Mógłbyś napisać do mnie?

28583249

wyjaśniłbyś mi spokojnie co trzeba zrobić?

Wpisuj polecenia te co podałem po kolei, wszystkie związane są z naprawą systemu. Po każdej komendzie enter. Jak wpiszesz wszystkie - restart i testujesz co z systemem. Nic trudnego.

Ale niektórych nie rozpoznaje i pisze

komenda nierozpoznana.

Wtedy pisać następne polecenia?

Tak

nie rozpoznaje mi komend bootrec /fixmbr i fox boot…

Uruchamiam ponownie

Dodane 01.08.2012 (Śr) 11:44

boot image is corrupt. system cannot start :frowning:

Dodane 01.08.2012 (Śr) 11:45

Nie chcę reinstalować systemu. :frowning:

Dodane 01.08.2012 (Śr) 11:46

Czy problemem dlaczego nie rozpoznaje komend może być podłączenie dysku przez kartę raid?

Cytat osoby, która miała taki sam problem, niestety nie ma tam podanego skutecznego rozwiązania.

Więc nie ty sam masz problem z tymi bajerami a’la Win 8.

Tutaj na forum nieprawidlowa-tabela-partycji-bootmgr-corrupt-testdisk-t267037.html jest dość rozbudowany wątek o tym błędzie. Ja już nic innego nie doradzę, oprócz tego co tam pisze albo wgrania systemu od nowa. Ważne pliki możesz skopiować z poziomu WinPE (w wierszu poleceń, w którym byłeś wpisujesz Notepad - dajesz Plik - Otwórz - na dole wszystkie pliki i masz dostęp do dysków) albo z poziomu Linuksa LiveCD.

Przy niektórych komendach pisze nie rozpoznano dysku

Dodane 01.08.2012 (Śr) 11:56

Dasię zainstalować system obok systemu, albo na nim?

:?

Dodane 01.08.2012 (Śr) 12:00

Ten sam system, żwbym nie musiał instalować przez formata, na czysto.

Mam tylko jedną partycję

Nakładkę w przypadku Windows 7 możesz wykonać tylko z poziomu działającego systemu, niestety.

Odpal raz jeszcze narzędzie do naprawy systemu z płyty, odpal CMD i użyj komendy sfc /scannow potwierdź enter.

Jeżeli nie pomoże, to rada kolegi @Longhorn2009 , użyj Ubuntu live CD, skopiuj ważne pliki i postaw system na czysto…

BTW> Zawsze wszystkim odradzam zabawę ze zmienianiem bootscreen, Microsoft zablokował dostęp do jego zmiany nie przez przypadek, przemawiały za tym względy bezpieczeństwa i ograniczenie dla Malware do sektora rozruchowego systemu, grzebanie przy tych plikach jest stąpaniem po cienkim lodzie, prawdopodobnie narzędzie do zmiany ekranu bootowania rozwaliło podpis cyfrowy oryginalnego pliku i stąd “kwiatki” :wink:

Zawsze robie backupy ważnych plików na DropBoxa, a co do naprawy, to już zrobiłem formata i zainstalowałem od nowa system.

Szkoda, że nie zrobiłem backupa sterowników :?