Nie włączający się BIOS ani system


(Piojarek) #1

Witam!

Dzisiaj rano, w czasie korzystania z komputera, ten mi się nagle wyłączył i zaczął uruchamiać ponownie (nigdy wcześniej się nic takiego nie zdarzało).

Problem w tym, że uruchamianie się nie dochodziło do skutku, nie było nawet piknięcia BIOSu, że wszystko jest ok, a już tym bardziej nie ładował się BIOS ani system. Wszystkie wentylatory po włączeniu zasilania pracują. Reset BIOSu poprzez zworkę nie działa (tzn. w pozycji reset i tak się uruchamiają wiatraki, tak jak w pozycji normal).

Co może być przyczyną problemu? Zestaw taki jak w podpisie, czyli dosyć stary, za to nigdy nie miałem z nim żadnych problemów, przegrzanie proca czy karty raczej odpada gdyż dziś chłodny dzień, a ostatnio jak sprawdzałem temp. podczas upałów to wszystko było ok.

Płatny serwis czy naprawa raczej odpada, bo i tak zamierzałem w te lato wymienić platformę w moim kompie na nowszą - wydajniejszą, ale miałem nadzieje, że ten sprzęt jeszcze trochę pociągnie bo miał iść dla kogoś innego.


(Caman131) #2

Jeśli komputer niby, że się uruchamia lecz na monitor nie reaguje to bardzo prawdopodobne że poszedł zasilacz. Najlepiej by było, żebyś sprawdził na innym zasilaczu czy jest dobrze.


(Piojarek) #3

A to możliwe, że jakby poszedł zasilacz, żeby wszystkie wentylatory działały i kontrolki?

Jak tylko będę miał możliwość to i ten zasilacz sprawdzę.

-- Dodane 08.07.2009 (Śr) 22:10 --

ponawiam moje pytanie.

Gdyby ktoś coś wiedział na ten temat, tzn. przyczyn takiego stanu, to prosiłbym o odpowiedź.