Nie włączający się BIOS ani system

Witam!

Dzisiaj rano, w czasie korzystania z komputera, ten mi się nagle wyłączył i zaczął uruchamiać ponownie (nigdy wcześniej się nic takiego nie zdarzało).

Problem w tym, że uruchamianie się nie dochodziło do skutku, nie było nawet piknięcia BIOSu, że wszystko jest ok, a już tym bardziej nie ładował się BIOS ani system. Wszystkie wentylatory po włączeniu zasilania pracują. Reset BIOSu poprzez zworkę nie działa (tzn. w pozycji reset i tak się uruchamiają wiatraki, tak jak w pozycji normal).

Co może być przyczyną problemu? Zestaw taki jak w podpisie, czyli dosyć stary, za to nigdy nie miałem z nim żadnych problemów, przegrzanie proca czy karty raczej odpada gdyż dziś chłodny dzień, a ostatnio jak sprawdzałem temp. podczas upałów to wszystko było ok.

Płatny serwis czy naprawa raczej odpada, bo i tak zamierzałem w te lato wymienić platformę w moim kompie na nowszą - wydajniejszą, ale miałem nadzieje, że ten sprzęt jeszcze trochę pociągnie bo miał iść dla kogoś innego.

Jeśli komputer niby, że się uruchamia lecz na monitor nie reaguje to bardzo prawdopodobne że poszedł zasilacz. Najlepiej by było, żebyś sprawdził na innym zasilaczu czy jest dobrze.

A to możliwe, że jakby poszedł zasilacz, żeby wszystkie wentylatory działały i kontrolki?

Jak tylko będę miał możliwość to i ten zasilacz sprawdzę.

Dodane 08.07.2009 (Śr) 22:10

ponawiam moje pytanie.

Gdyby ktoś coś wiedział na ten temat, tzn. przyczyn takiego stanu, to prosiłbym o odpowiedź.