Nie włączający się komp - "pikanie"

Witam

Mam problem z włączeniem komputera. Gdy naciskam “POWER” zaczyna pikać, wydaje taki dźwięk (piknięcie) jak standardowo tylko ze dźwięk ten jest dłuższy bo trwa ok 3-4 sekund. Po chwili ustaje i po około 5 sekundowej przerwie przedłużone piknięcie znowu się powtarza i tak cały czas. Na monitorze nie wyświetla się rzadny obraz. Czego to może być wina??

Proszę o pomoc

http://forum.gazeta.pl/forum/w,34,15679 … OS_u_.html

u mnie sprawa wygląda tak: piii pauza piii pauza piii pauza piii pauza piii… i tak cały czas. Dźwięki i przerwy mają taką samą długość trwania. Więc wygląda mi to na błąd pamięci. Czy wy zgadzacie się z tym? w takiej sytuacji czy jedynym wyjściem jest wymiana pamięci na nowe?

Ile masz kości?

Powyciągaj wszystko czyli ramy, karte grafy i co tam masz jeszcze, wyczyści z kurzu i syfu i potem poskładaj to do “kupy”. Czasami kiedy system nie może pokazać czegoś na monitorze to sygnalizuje to poprzez głośnik systemowy, że coś mu dolega, przeważnie jest to wina albo kości pamięci albo karty graficznej.

A Jeżeli masz zintegrowaną kartę to spróbuj załatwić sobie nawet używaną i wepnij ją do swojego kompa i zobaczysz czy to może być tego wina, jeżeli tak to zostaje kupienie nowej karty graficznej.