Nie włączający się komputer:/

Penie i Panowie mam następujący problem :frowning:

Nie mogę uruchomić komputera, dioda na płycie się świeci i po włączeniu świeci się dioda przy przycisku włączanie komputera. Ale dalej nic :-x

Wszystko posprawdzałem jest dobrze podłączone, kable i reszta są na swoim miejscu, kabelki od resetu włącznika i diodek tak samo. Zresetowałem BIOS i nadal to samo :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Jakieś komunikaty dźwiękowe?

Sprawdzałeś podzespoły w innym komputerze?

Jak wyglądają kondensatory?

Czy wentylatory się kręcą?

Miałem podobny problem po otrzymaniu płyty z serwisu (zepsuła mi się), zabrałem się za składanie komputera. Wszystko wystartowało i było cacy, natomiast po zmianie ustawień w biosie na takie jakie miałem przed serwisem, komputer włączał się, wentylatory kręciły, ale na tym koniec (brak jakiegokolwiek sygnału, jedynie migające na przemian diody HDD i DVDRW). Podociskałem wszystkie kable, zresetowałem zworką bios. Komputer wystartował normalnie. Przywróciłem moje ustawienia w biosie i problem już nie wystąpił:-P

Wszystko wygląda dobrze, podzespoły są dobre sprawdzane. Wentylatory nie ruszają wcale :frowning:

No ale skoro wentylatory nie ruszają mogł umrzeć zasilacz , jak masz miernik możesz go sprawdzić wypiać z kompa podłączyć np pod niego Cdroma i zobaczyć czy ruszy :slight_smile:

sbaspja3.th.jpg

zwierając te dwa zaznaczone otwory drutem zasiłka odpali

tu koles mial ten sam problem co ty

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=211310

Napewno wszystkie kable zasilajace podpiolec pod plyte …Wtyka ATX + 4 piny.

a to bylo rozwiazanie

cytat:

Dobra chodzi trzezba było podłaćzyć ten dodatkowy 4pin co jest koło proca.

Panowie. Sprawdzane pod innym zasilaczem było i nic :frowning:

Wtyczka 4 pinowa jest cały czas podpięta, ale nadal to samo :cry:

Temat wielokrotnie omawiany.

Trzeba sprawdzić wszystko.

Robisz tak:

Sprawdzasz na innym kompie,zasilacz,kartę grafiki,jeden moduł pamięci,monitor - lub musisz mieć na pewno te elementy sprawne.

Założona nowa bateria do płyty lub sprawdzona i ma mieć powyżej 3 V.

Reszta z kompa wypięta i wyjęta i sprawdzasz,jak komp ruszy to podłączasz poszczególne podzespoły i wiesz co powoduje problem - jeśli nie ruszy uszkodzona płyta główna lub procesor.