Nie włączanie się systemu czarny ekran

Od kilku dni mam problem z komputerem. Komputer działał i w pewnym momencie zostało wyłączone światło i od tego czasu gdy system się ładował (XP) to zawieszał się. Zrobiłem format i zainstalowałem na nowo. I nadal to samo. W awaryjnym się włączy w normalnym już nie. Zawiesza się gdy pasek z XP się ładuje lub później gdy mamy czarny ekran to pojawi się tylko czarny ekran i myszka. Co robić?

Jeżeli Masz możliwość spróbuj z innym zasilaczem. Sprawdź stan płyty głównej, pod kątem uszkodzeń, takich jak spuchnięte (wylane) kondensatory. Sprawdź także wszystkie podłączenia. Jednocześnie zrób reset BIOSu (CMOS) zworką na płycie. Po ponownym włączeniu komputera załaduj w BIOSie optymalne ustawienia. Przygotuj sobie płytę z programem Memtest86 http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … est86+3.4a

i uruchom komputer z niej. Program sprawdzi RAM komputera.

Na razie sróbuj tego, dalej zobaczymy.

Rozumiem że mam wyciągnąć i włożyć z powrotem zworkę i włączyć komputer? Musze potem jakieś ustawienia robić, bo nie jestem tam jakiś zaawansowany w tych sprawach? A nie chce go całkowicie rozwalić

Podaj dokładny model płyty głównej lub odsyłacz do instrukcji, to powiem dokładnie co i jak.

Niestety nie zdążyłem tego zastosować. Znajomy sformatował wszystkie partycje na dysku i teraz wszystko jest ok