Nie wykrywa dysku Samsung HD250HJ


(Klopot151) #1

Witam. Tworzę temat ponieważ dzisiaj zakupiłem ten wlasnie dysk i moja plyta glowna nie chce go wykryc. Temat zakladam po przejrzeniu calego google i setki stron i nie ma nigdzie opisanego mojego problemu.

Moja plyta to Asrock K7VT4A Pro

http://www.asrock.com/mb/overview.as...7VT4A%20PRO&s=

a Dysk Samsung HD250HJ

http://www.samsung.com/global/busine...=314&ppmi=1157

z tego co wiem dysk jest na Sata II a moja plyta na Sata I ale także z tego co czytalem w sieci nie ma z tym problemu ( w moim przypadku jest inaczej ), przestawia sie zworkę na dysku i hdd chodzi na Sata I. W tym rzecz że w moim samsungu nie ma rzadnej zworki oprocz tych które są od mastera i slave. Oczywiscie na dysku takze nie bylo ich opisu, musialem ich szukac na stronie samsunga. Probowalem juz wielu rzeczy. Dysk jest napewno sprawny bo na płycie głównej z Sata II chodzi bez problemu.

Macie jakies pomysly jak przełączyć go na Sata I? W PDF na stronie samsunga czytalem że trzeba to zrobic w ich programie dla mojego modelu dysku. Ale jak mam to zrobic skoro wogole mi go nie wykrywa BIOS?


(Mireczek) #2
  1. Dyski SATA nie mają zworek Master i Slave, bo pracują w pojedynkę na każdym kanale.

  2. Według instrukcji na stronach Samsunga, opis położenia zworki powinien być na dysku.


(squeet) #3

Proszę zapoznać się z treścią poniższych tematów i zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku zmien.gif

:arrow: viewtopic.php?p=980957

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/#tematy


(Klopot151) #4

skoro to nie jest od master/slave wiec od czego? od przełączania sata? probowalem juz wszystkich kombinacji i nadal go nie wykrywa


(JNJN) #5

Poczytaj:

TU


(Klopot151) #6

wogole teraz dopiero zauwarzylem że mi płyta nie daje zasilania do dysku dlatego go wogole nie wykrywa. przy zmianie zasiliacza jest to samo a jak podlłaczam do innej plyty z innym zasilaczem to dysk rusza.


(Technik Elektro) #7

to nie płyta główna zapodaje zasilanie tylko zasilacz a zatem jeśli ten nie zasila sprzętu to albo konkretny molex (4 pin) jest uszkodzony albo zasilacz szwankuje - wymień jeszcze taśmę ide/sata (sprawdź czy jest prawidłowo zamontowana).