Nie wykrywa karty dźwiękowej w laptopie z Windows 7

Witajcie mam taki problem posiadam Laptopa Toshiba Satellite P100-257 PSPAOE . Standardowo laptop posiadał Windows XP Live edition ,ale po tym jak dokupiłem 1 GB ramu zainstalowałem Windows 7 ultimate . Wszystko by było ok gdyby nie to że system ni jak nie wykrywa mi karty dźwiekowej . Automatycznie nie chce mi pobrac sterowników a przez manager urządzeń wogólę mi nie widzi karty dźwiękowej .Grzegałęm w google ile mogłem znalazłęmpare sterowników ale albo sie nie chcą instalować bo wywala bład albo po instalacji nic nie dają . Czy ktoś może mi polecić jakieś sterowniki które uruchomią mi karte dźwiękową ?? Testowałem jakieś z strony toshiby ale przy instalacji wywalił bład .

Tak to wygląda w evereście ale pomimo tego ze pisze ze jest sterownik to na pasku zadan pisze ze nie a zainstalowanego urzadzenia audio .

434d5e52ca1e278am.jpg

Bo źle szukasz. Kartę dźwiękową znajdziesz w zakładce multimedia (w evereście)

Przykład jak to wygląda u mnie:

image_id: 3187

Podaj nam co tam znajdziesz a dopasujemy ci sterowniki

No to w zakladce multimedia mam tak :

84b2bca3e7bc71aem.jpg

de66b460031b00bbm.jpg

tomson39 i prawdopodobnie nie będziesz miał ostatnio testowałem taka toshibę z wersją 64bit niestety nie ma sterowników może na 32bitowej pójdzie bo są dla Visty. Chip: Conexant Audio HD.

Niestety Everest nigdy nie pokazuje jaka to jest konkretnie muza/chip.

ProTofik pokazałeś już zainstalowany sterownik.

everest w tej zakładce co podałem pokazuje bez względu czy sterownik jest zainstalowany, czy nie

Inaczej ten program był by bez użyteczny.

Próbowałeś już sterownika dla Visty?

Wersja 32 bitowa

Hej,

A czy na samym początku zainstalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej. W wielu przypadkach brak tej instalacji powoduje niemożność poprawnego zainstalowania karty dźwiękowej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ręcznie nic mu nie instalowałem bo za tego co widziałem windows sobie sam pobrał sterownik grafiki więc byłem pewien że i do czipsetu , ale możliwe że do czipsetu nie pobrał . A teraz pytanie skąd wziąć sterowniki czipsetu do tej płyty głównej skoro na stronie toshiby ich nie ma ?

Dodane 20.08.2010 (Pt) 10:01

kwalimir o dziwo te sterownik po instalacji w trybie administratora i ustawieniu zgodności z Windows Vista 32bit działa . Co prawda za pierwszym razem miał opory przy instalacji bo nie mógł

ale sie zainstalwał i działa poprawnie . Problem rozwiązany dzięki wszystkim

Hej,

Na załączonym przez Ciebie screen’ie widać, że sterowniki raczej nie są zainstalowane, gdyż poszczególne kontrolery dysku noszą standardowe nazwy ATA Channel 0 i ATA Channel 1. Jako że mostek południowy, to mostek Intel’a, płyta jest oparta o chipsety tegoż producenta. Jeśli sterowników nie ma na stronie Toshiby, zawsze można pobrać je ze strony Intel’a - znajdziesz je tutaj.

No nie wiem. :expressionless: Jeśli zainstalujesz świeży system XP z jakąkolwiek kartą graficzną, to jakie informacje o niej pokaże Everest?? Czy nie przypadkiem Standardowa karta VGA??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Np. Geforce GTX260.

trzeba patrzeć w informacje podawane w evereście a nie te z menadżera urządzeń. Robiłem już setki kompów i wiem everest zawszę pokazuję mi wszystkie info bez sterowników.

Standardowa karta VGA pisze ale w m. urządzeń.

Jak mi nie wierzysz to jutro na osobnym dysku zainstaluje XP bez sterowników i dam ci screena.

Hej,

Nie będę się kłócił. Być może nowsze wersje oprogramowania faktycznie wykrywają sprzęt, który nie ma jeszcze zainstalowanych odpowiednich sterowników. Może zawierają w sobie bazę identyfikatorów poszczególnych urządzeń dostępnych na rynku i dzięki temu możliwe jest takie wykrywanie sprzętu. W każdym bądź razie w Everest’cie 4.60 Ultimate za bardzo nie znalazłem tej funkcjonalności. :slight_smile:

Nie, myślę że szkoda czasu. Wierzę, że tak jest, jak piszesz… :wink: A swoją drogą - jaka wersja Everest’a??

Pozdrawiam,

Dimatheus

zawszę najnowsza, obecnie to v5.50

Hej,

Czyli faktycznie coś w tym musi być. :slight_smile: Zatem mamy dodatkowe narzędzie do identyfikacji nieznanego sprzętu. Mam nadzieję, że to działa także w przypadku kart sieciowych, bo w laptopach te właśnie sporo problemów nastręczają…

Pozdrawiam,

Dimatheus