Nie wykrywa karty dźwiękowej w laptopie z Windows 7

(system) #1

Witajcie mam taki problem posiadam Laptopa Toshiba Satellite P100-257 PSPAOE . Standardowo laptop posiadał Windows XP Live edition ,ale po tym jak dokupiłem 1 GB ramu zainstalowałem Windows 7 ultimate . Wszystko by było ok gdyby nie to że system ni jak nie wykrywa mi karty dźwiekowej . Automatycznie nie chce mi pobrac sterowników a przez manager urządzeń wogólę mi nie widzi karty dźwiękowej .Grzegałęm w google ile mogłem znalazłęmpare sterowników ale albo sie nie chcą instalować bo wywala bład albo po instalacji nic nie dają . Czy ktoś może mi polecić jakieś sterowniki które uruchomią mi karte dźwiękową ?? Testowałem jakieś z strony toshiby ale przy instalacji wywalił bład .

Tak to wygląda w evereście ale pomimo tego ze pisze ze jest sterownik to na pasku zadan pisze ze nie a zainstalowanego urzadzenia audio .

434d5e52ca1e278am.jpg

(ProTofik) #2

Bo źle szukasz. Kartę dźwiękową znajdziesz w zakładce multimedia (w evereście)

Przykład jak to wygląda u mnie:

image_id: 3187

Podaj nam co tam znajdziesz a dopasujemy ci sterowniki

(system) #3

No to w zakladce multimedia mam tak :

84b2bca3e7bc71aem.jpg

de66b460031b00bbm.jpg

(jas_fasola) #4

tomson39 i prawdopodobnie nie będziesz miał ostatnio testowałem taka toshibę z wersją 64bit niestety nie ma sterowników może na 32bitowej pójdzie bo są dla Visty. Chip: Conexant Audio HD.

Niestety Everest nigdy nie pokazuje jaka to jest konkretnie muza/chip.

ProTofik pokazałeś już zainstalowany sterownik.

(ProTofik) #5

everest w tej zakładce co podałem pokazuje bez względu czy sterownik jest zainstalowany, czy nie

Inaczej ten program był by bez użyteczny.

(Kwalimir) #6

Próbowałeś już sterownika dla Visty?

Wersja 32 bitowa

(Dimatheus) #7

Hej,

A czy na samym początku zainstalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej. W wielu przypadkach brak tej instalacji powoduje niemożność poprawnego zainstalowania karty dźwiękowej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(system) #8

Ręcznie nic mu nie instalowałem bo za tego co widziałem windows sobie sam pobrał sterownik grafiki więc byłem pewien że i do czipsetu , ale możliwe że do czipsetu nie pobrał . A teraz pytanie skąd wziąć sterowniki czipsetu do tej płyty głównej skoro na stronie toshiby ich nie ma ?

Dodane 20.08.2010 (Pt) 10:01

kwalimir o dziwo te sterownik po instalacji w trybie administratora i ustawieniu zgodności z Windows Vista 32bit działa . Co prawda za pierwszym razem miał opory przy instalacji bo nie mógł

ale sie zainstalwał i działa poprawnie . Problem rozwiązany dzięki wszystkim

(Dimatheus) #9

Hej,

Na załączonym przez Ciebie screen’ie widać, że sterowniki raczej nie są zainstalowane, gdyż poszczególne kontrolery dysku noszą standardowe nazwy ATA Channel 0 i ATA Channel 1. Jako że mostek południowy, to mostek Intel’a, płyta jest oparta o chipsety tegoż producenta. Jeśli sterowników nie ma na stronie Toshiby, zawsze można pobrać je ze strony Intel’a - znajdziesz je tutaj.

No nie wiem. :expressionless: Jeśli zainstalujesz świeży system XP z jakąkolwiek kartą graficzną, to jakie informacje o niej pokaże Everest?? Czy nie przypadkiem Standardowa karta VGA??

Pozdrawiam,

Dimatheus

(ProTofik) #10

Np. Geforce GTX260.

trzeba patrzeć w informacje podawane w evereście a nie te z menadżera urządzeń. Robiłem już setki kompów i wiem everest zawszę pokazuję mi wszystkie info bez sterowników.

Standardowa karta VGA pisze ale w m. urządzeń.

Jak mi nie wierzysz to jutro na osobnym dysku zainstaluje XP bez sterowników i dam ci screena.

(Dimatheus) #11

Hej,

Nie będę się kłócił. Być może nowsze wersje oprogramowania faktycznie wykrywają sprzęt, który nie ma jeszcze zainstalowanych odpowiednich sterowników. Może zawierają w sobie bazę identyfikatorów poszczególnych urządzeń dostępnych na rynku i dzięki temu możliwe jest takie wykrywanie sprzętu. W każdym bądź razie w Everest’cie 4.60 Ultimate za bardzo nie znalazłem tej funkcjonalności. :slight_smile:

Nie, myślę że szkoda czasu. Wierzę, że tak jest, jak piszesz… :wink: A swoją drogą - jaka wersja Everest’a??

Pozdrawiam,

Dimatheus

(ProTofik) #12

zawszę najnowsza, obecnie to v5.50

(Dimatheus) #13

Hej,

Czyli faktycznie coś w tym musi być. :slight_smile: Zatem mamy dodatkowe narzędzie do identyfikacji nieznanego sprzętu. Mam nadzieję, że to działa także w przypadku kart sieciowych, bo w laptopach te właśnie sporo problemów nastręczają…

Pozdrawiam,

Dimatheus