Nie wykrywa klawiatury W BIOSIE (DEL)

(Major30) #1

Witam, mój problem polega na tym iż chce postawić na nowo system, lecz gdy pisze mi żebym kliknął dowolny klawisz, robię to lecz komp nie reaguje. Posiadam klawiaturę G15 pod USB. Po prostu żeby działała muszę uruchomić system.

Czy jest na to jakieś inne rozwiązanie czy muszę wykombinować klawę z zwykłą wtyczką ?

(Veers) #2

Możesz też włączyć w BIOSie obsługę klawiatury USB. Ale do tego musisz dostać się do BIOSu ....

(Gorgoroth) #3

Rozwiązaniem jest klawiatura na PS/2 lub przejściówka USB :arrow: PS/2. Często jest problem z klawiaturami pod USB przy instalacji XP. Dlatego najprościej jest podłączyć prostą klawiaturę na standardowej wtyczce.

Takie moje skromne zdanie ;]

(witek-pl) #4

przejściówka (lub klawa ps2 pożyczona od ziomka na) a później w biosie ustaw USB keyboard enable lub legacy USB enable (lub cokolwiek podobnego)...

(scripter1) #5

Do tego co napisali koledzy powyżej dodam jeszcze tylko to że niektóre biosy nie mają opcji klawiatura usb i w takim wypadku jedyne pewne rozwiązanie to klawiaturka na ps2 bo przejściówka z usb na ps2 z niektórymi klawiaturami nie zadziała (klawiatura usb musi być zgodna z ps2 a niektóre nie są).