Nie wykrywa nowego urzadzenia - mp3

(Sergio 16) #1

Siema

Chcialem podłaczyc do komputera nowy sprzet - dokladnie otwarzacz mp3 i zgrac muze na niego.

Jednak kompter niewidzi tego sprzetu.Wiecie moze o co kaman ?

(Dimatheus) #2

Hey !!

(Sergio 16) #3

System operacyjny - XP

Mp3 - VIVA

Niema zadnej plyty Cd ze sterownikami,

powiem wiecej wczoraj u kumpla ten mp3 kompeter wykrył bez problemu ale ten kumpel mial system 2000. :!: Czyzby na XP -eku niewykrywało ?

(McDracullo) #4

Na innym porcie MP3 działa?

Inne urządzenia na USB działają?

(SeBoLaS) #5

Oczywiście że xp wykrywa sprzęt bo sam mam mp3 dołączone są do niego sterowniki ale były nie potrzebne bo windows sam wykrył.Pozdro :mrgreen:

(Dimatheus) #6

Hey !!

(Sergio 16) #7

McDracullo

Na innych portach tez niedziala

Tak np kamerka internetowa dziala.

Dimatheus

Nic nieslychac gdy podłaczam mp3.

Moze trzeba jakies sterowniki wgrac - jesli macie jakies linki do sterownikow do mp3(VIVA) to prosil bym o podanie.

(Dimatheus) #8

OKI !!

A czy coś więcej możesz powiedzieć o nazwie i typie tego odtwarzacza mp3 ??

Zróbmy mały test. Wejdź do Panel Sterowania - System - zakładka Sprzęt - Menadżer Urządzeń. Teraz podłącz odtwarzacz i zobacz, czy pojawi się żółty pytajnik w menadżerze u samej góry. Może się też pojawić nazwa Twojego odtwarzacza w grupie Kontrolery Uniwersalnej Magistrali Szeregowej. Tak też sprawdź... Jeśli nie, kliknij na którekolwiek urządzenie i wybierz przycisk Skanuj w poszukiwaniu nowego sprzętu. Wspomniany proces przeprowadź dla wszystkich portów USB i wróć z wynikami...

Powodzenia

Dimatheus

(Sergio 16) #9

O to ten mp3:

odtwarzacz_mp3_wiwa_ukos.jpg

Skanowalismy wszytskie porty USB i nic nie wykryło.

(Art 4) #10

Wejdź do Panel Sterowania -> System -> zakładka Sprzęt -> Menadżer Urządzeń -> zarządzanie dyskami i zmień literę dla tego dysku. Zakładam że windows go zainstalował

(JNJN) #11

SerGio

Proszę używać polskich znaków,opcja zmień i popraw.posty.JNJN

(.::DOOMINIQS::.) #12

Czy używasz przedłużki USB? Bo ja przez głupi kabel USB nie mogłem zgrac sobie mp3. Spróbuj bezpośrednio podpiąć mp3 do komputera bez jakichkolwiek kabli, jęśli w ogóle je uzywałeś.