Nie wykrywa plyty z Mandrivą Xtreme 3 o.O

Witam. Chciałem zainstalować sobie Mandrivę… No więc wrzucam płytę z Linuxem do dvd, restartuję kompa… A tu nie wykrywa mi płyty! Przez chwilkę jest na dole ekranu napis “Boot from CD…” czy jakiś taki, po ok. 20 sekundach znika i komp uruchamia się dalej :expressionless: Przy włączonym kompie też jakoś nie specjalnie wykrywa mi tą płytę… Otwieram stację, komp przywiesza się na ok. 15 sekund i pokazuje się “pusta płyta” (tak, jak by w ogóle nie było w stacji żadnej płyty). Próbowałem rozkręcić stację i przedmuchać ją z kurzu i tego całego syfu, ale to nic nie dało. Zachowuje się tak tylko przy płytach dvd, z cd niema problemu.

Czy ktoś wie jak to wszystko naprawić :?: :?: :?:

Ja bym się skontaktował ze sprzedawcą firmą Azamis(tym dawnym dystrybutorem mandrivy w polsce) bo najwyraźniej sprzedali ci lipe (czyt. uszkodzoną płytę).

A Mandriva na jakim nośniku - jeśli na dvd to nic dziwnego że nie działa w cd-romie.

@Plichu

Nie sprzedali mi lipy, bo już kiedyś instalowałem tą Mandrivkę i wszystko grało,a tak poza tym to nie czyta mi żadnej płyty dvd, nie tylko tej jednej.

@bartib

Mandriva jest na nośniku dvd i ja mam stację dvd, ale w temacie chyba się machnąłem i napisałem cd-room. Już poprawiam…

Czyli problem dalej nie wyjaśniony :frowning:

Skoro jak sam napisałeś “nie czyta mi żadnej płyty dvd” to temat jak najbardziej wyjaśniony :slight_smile:

Maszeruj do sklepu po napęd DVD :slight_smile:

No chyba jednak nie wyjaśniony, o płytki cd czyta na luzie :slight_smile:

Od jakiegoś roku zauważyłem, że ma problemy z czytaniem płyt dvd, ale dopiero teraz przestał je czytać całkiem.

Chociaż to może i ze starości? Cały komp ma już 4 lata ponad…

To że czyta cd a dvd nie zmienia nic. Walnięty masz napęd i jedynie wymiana ci pozostała :slight_smile: