Nie wykrywalna karta dźwiękowa

Witam!! Mam pewien problem otóż kupilem komputer zainstalował windowsa i wszystko grało. Robilem formata jak zwykle zainstalowałem wszystkie sterowniki z płyty i zonk…windows widział karte dźwiekową, zainstalował, ale przy ustawieniach dźwięku wyskakuje błąd że nie ma urządzeń audio. W Winampie pokojnie zmienilem sterownik na Realtek i gra jednak dźwięków systemowych i dźwiękowych w grach nie ma…Mam zintegrowaną karte dźwiękową Realtek na płycie głównej Gigabyte. System windows xp. Na Ubuntu wszystko działa prawidlowo więc musi byc na to sposób. Pozdrawiam i z góry dziękuje

Żeby nie robić nowego tematu: karta Realtek’ a na Viście 32 - bit, dźwięk działa normalnie w grach, muzyka też normalnie, ale już YouTube, wptv, prawie wszystkie gry online - tam dźwięku nie ma.

Łatka KB888111 na Win XP SP1/SP2. W nowych sterach z Realtek lub na stronach MS. Po instalce łatki wykryje urządzenia HD Audio.

ok zainstalowalem ta łatke, ale nadal nie widzi. Wgrać stery od początku?

sim09 ,

Zajrzyj tutaj.

Lookash, dzięki za tą ogromną radę, ale zawsze jest ale, i ja je też teraz mam.

Do tego momentu wszystko cacy:

cueq5.th.jpgthpix.gif

Klikam na tak, a tu…

bylecoxs1.th.jpgthpix.gif

Dranek , sim09 , pobierzcie program Everest Ultimate Edition.

Otwórzcie program -> Komputer -> Podsumowanie -> spiszcie informacje z pozycji:

-> Nazwa płyty głównej

-> Mikroukład płyty głównej

-> Multimedia (karta dźwiękowa)

Nazwa płyty głównej - ECS RC415ST - PM

Mikroukład - ATI Radeon Xpress 1100

Multimedia - ATI SB600 - High Definition Audio Controller

sim09 , najpierw zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj poprawkę KB888111, ewentualnie (jak nie zadziała KB888111)** zainstaluj Microsoft UAA Bus Driver.

** - po instalacji KB888111 albo MS UAA Bus Driver powinna zostać wykryta karta dźwiękowa, jako nieznane urządzenie.

Następnie zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj ten sterownik do karty graficznej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Rozumiem, że to wszystko dla Visty 32 - bit?

@down: Wielkie dzięki, właśnie ściągam.

Sim09 , jeżeli posiadasz Vistę, to instalujesz wszystko oprócz poprawki KB888111 i MS UAA Bus Driver.