Nie wyświetla mi strony z adresuIP


(Aniadryja5) #1

Dostałam upomnienie od moderatora, mam nadzieję że teraz jestem w dobrym miejscu by prosić o uzyskanie pomocy :slight_smile:

Dobra, do rzeczy....

Pewna placówka ma monitoring, kamery on-line. Dostałam oczywiście swój login i hasło no i dziwny (dla mnie) adres składających się z samych cyferek. Jak już zdążyłam od rana się dowiedzieć, jest to adres IP =D> Ale to dopiero początek moich problemów.

Najpierw musiałam wyłączyć wszystkie zabezpieczenia w laptopie by móc zainstalować 'coś' by kamery działały. Super, udało się. Zabezpieczenia można było znowu włączyć - nie wiem czy to ważne, ale wolę napisać. Więc wczoraj wszystko było ok, strona się otwierała, kamery działały. Dziś od rana nie mogę odpalić tej strony. Dzwoniłam do placówki, u nich kamery działają, wszystko gra. Więc ja pytam WHY?????? Dlaczego wpisując adres którego wręcz POŻĄDAM "http://80.238.122.67/" widzę komunikat 'Nie można odnaleźć strony' :twisted: tak nagle?!

Co by tu jeszcze z technicznej strony dopisać.... mam internet bezprzewodowy PLUS LTE... Znajoma sprawdziła u siebie no i twierdzi że też nie działa. Aha i ta strona działa tylko w INTERNET EXPLORER tzn może nie o samą stronę chodzi ale o pogram który jest po zalogowaniu się na niej.

Tak więc baaaardzo proszę o pomoc, czekam z niecierpliwością [-o<


(jzelek) #2

A wpisz ten adres ip bez http:// i pomijając / na końcu

Ale w sumie to chyba bez znaczenia.


(roobal) #3

Tan adres IP, który tu podajesz jest stały, tzn. dostawca internetu daje Ci zawsze ten sam adres? Czy kamery są za jakimś routerem? Jeśli tak, to zapewne są za NATem i trzeba wykonać przekierowanie na adres kamery/kamer, aby móc się połączyć z nimi spoza sieci, w której one działają.

To LTE, to masz w sieci, w której są kamery czy korzystasz z tego tylko w chwili obecnej? Jeśli to pierwsze, to prawdopodobnie masz zmienne IP.


#4

Może i kamery są włączone, ale w tej chwili nie mają wyjścia na świat. Może serwer/router - cokolwiek do czego są podłączone się zawiesił, albo ktoś przy nim pogrzebał. Sprawdź sobie dokąd dochodzą pakiety - zobaczysz ze wina nie leży po Twojej stronie.

roobal , IP wskazuje na jakiegoś warszawskiego dostawcę, więc nie jest to LTE.


(roobal) #5

Areh , no tak, ze strony dostawcy wynika, że przydziela on stałe IP, skoro mowa o kamerach, a nie jednej kamerze, to na 99% są one za NATem, skoro koleżanka posiada tylko jeden publiczny adres IP.


(marcin_rom) #6

spytaj się czy mają internet