Nie wyświetla mi strony z adresuIP

Dostałam upomnienie od moderatora, mam nadzieję że teraz jestem w dobrym miejscu by prosić o uzyskanie pomocy :slight_smile:

Dobra, do rzeczy…

Pewna placówka ma monitoring, kamery on-line. Dostałam oczywiście swój login i hasło no i dziwny (dla mnie) adres składających się z samych cyferek. Jak już zdążyłam od rana się dowiedzieć, jest to adres IP =D> Ale to dopiero początek moich problemów.

Najpierw musiałam wyłączyć wszystkie zabezpieczenia w laptopie by móc zainstalować ‘coś’ by kamery działały. Super, udało się. Zabezpieczenia można było znowu włączyć - nie wiem czy to ważne, ale wolę napisać. Więc wczoraj wszystko było ok, strona się otwierała, kamery działały. Dziś od rana nie mogę odpalić tej strony. Dzwoniłam do placówki, u nich kamery działają, wszystko gra. Więc ja pytam WHY??? Dlaczego wpisując adres którego wręcz POŻĄDAM “http://80.238.122.67/” widzę komunikat ‘Nie można odnaleźć strony’ :twisted: tak nagle?!

Co by tu jeszcze z technicznej strony dopisać… mam internet bezprzewodowy PLUS LTE… Znajoma sprawdziła u siebie no i twierdzi że też nie działa. Aha i ta strona działa tylko w INTERNET EXPLORER tzn może nie o samą stronę chodzi ale o pogram który jest po zalogowaniu się na niej.

Tak więc baaaardzo proszę o pomoc, czekam z niecierpliwością ![-o<

A wpisz ten adres ip bez http:// i pomijając / na końcu

Ale w sumie to chyba bez znaczenia.

Tan adres IP, który tu podajesz jest stały, tzn. dostawca internetu daje Ci zawsze ten sam adres? Czy kamery są za jakimś routerem? Jeśli tak, to zapewne są za NATem i trzeba wykonać przekierowanie na adres kamery/kamer, aby móc się połączyć z nimi spoza sieci, w której one działają.

To LTE, to masz w sieci, w której są kamery czy korzystasz z tego tylko w chwili obecnej? Jeśli to pierwsze, to prawdopodobnie masz zmienne IP.

Może i kamery są włączone, ale w tej chwili nie mają wyjścia na świat. Może serwer/router - cokolwiek do czego są podłączone się zawiesił, albo ktoś przy nim pogrzebał. Sprawdź sobie dokąd dochodzą pakiety - zobaczysz ze wina nie leży po Twojej stronie.

roobal , IP wskazuje na jakiegoś warszawskiego dostawcę, więc nie jest to LTE.

Areh , no tak, ze strony dostawcy wynika, że przydziela on stałe IP, skoro mowa o kamerach, a nie jednej kamerze, to na 99% są one za NATem, skoro koleżanka posiada tylko jeden publiczny adres IP.

spytaj się czy mają internet