Nie wyświetlają mi się ikony dokumentów


(Prisonhunter) #1

Kupiłem sobie dysk SSD, zainstalowałem na nim świeży Windows, aktywowałem, no i na drugi dzień patrzę, a tam praktycznie nie wyświetlają mi się ikony dokumentów Excela, Worda, PDFy, PowerPointa itd... Usunąłem plik IconCache.db ale to nic nie dało. Jak mam np. otwartego Outlooka to w pasku również nie wyświetla się jego ikona tylko biała kartka...

 

 

Macie pomysł co z tym zrobić?


(drunkula) #2

Miałem to samo na poprzednim laptopie po zainstalowaniu aktualizacji office. Myślałem że może jakieś oprogramowanie zainstalowane przez poprzedników się “gryzie” z nową wersją office, ale po reinstalacji systemu, office’a i wgraniu samych aktualizacji i sterowników sprzętu było to samo.

 

Co ciekawe, po wymianie sprzętu na dość podobny (oba to dell vostro), ten problem nie występuje, a system i office jest ten sam.

 

Co jeszcze ciekawsze: korzystając z dwóch monitorów, dodaję pasek Zbar… i w tym pasku ikony są wyświetlane normalnie.


(mrFreeze) #3

http://www.hotfix.pl/naprawa-wyswietlania-ikon-miniatur-w-windows-xp-vista-7-a259.htm


(Prisonhunter) #4

Dziwna sprawa, kilka dni męczę się z tymi ikonkami, a teraz zakończyłem proces explorer i ponownie go uruchomiłem no i problem… znikł… :shock:

Nie robiłem nic więcej oprócz tego. Nie wiem co było przyczyną, przecież komputer był wyłączany i włączany kilkukrotnie, a teraz jest wszystko dobrze…


(Prisonhunter) #5

Niestety problem wrócił i w żaden sposób nie mogę przywrócić tych ikon pakietu Office… Ma ktoś pomysł jak to naprawić?