Nie za stara płyta pod tego twardziela?

(Tadman82) #1

mam dylemat czy moja stara płytka główna da rade na tego twardziela:/

oto parametry:

płyta główna : MSI MS-6178 (producent - Micro-Star International)

procek : Intel Pentium IIIE, 800 MHz (6 x 133)

dysk twary (jeszcze nie kupiony) : Seagate Barracuda 7200.9 80Gb 7200 obr/min Cache 2 MB Interfejs Ultra ATA/100 Typ złącza 40-pin EIDE

bios o ile sie nie myle z 2000 roku.

napiszcie co o tym sądzicie:) czy sa jakieś szanse że to wypali?? !!

(michalj82) #2

Da radę. Jakby to był dysk SATA to wtedy nie, a ten dysk nie ma też bardzo dużej pojemności więc nie powinno być problemów.

(Michal Kolatek) #3

Kontroler na PCI i by chodził

Pewnie pójdzie, ale może aktualizacja biosu będzie potrzebna.

(Tadman82) #4

ufff:) pod SATA sie nawet nie przystawiam bo wątpie aby było na niej takie wejście:/ ale wielkie dzięki za porade! !!

Złączono Posta : 13.11.2006 (Pon) 17:01

Tobi mówisz że aktualizacja by sie przydała?? też tak myśle ale nie wiem zbytnio jak się do tego zabrać:confused: może jakaś podpowiedź??:slight_smile:

(Michal Kolatek) #5

Kontkoler na PCI i pewnie by chodził, ale dodatkowo wydawać 80 zł raczej nie ma sensu.

Jak bios wykryje dysk i po formacie pokaże ~80GB (bo rzeczywista pojemniść to ~78-79GB) to nie aktualizuj biosu, bo może stać się coś nie fajnego i płyta będzie nadawała się do kosza.

http://tweak.pl/forum/index.php?showtopic=7988

w internecie takich poradników jest pełno.

(Tadman82) #6

Tobi masz racje z tym kontrolerem pci. Nie będe robił sobie dodatkowych kosztów kosztów:) Ale nasuwa mi sie także pytanie czy nie lepiej podłączyć go 80 pin?? czy to jest lepsze rozwiązanie? chociaż dysk jest na 40 pin:/

(Michal Kolatek) #7

Jaki nie zamierzasz niedługo zmieniać komputera na lepszy z obsługą sata, to nie, ale jak masz zamiar np za pare miesięcy kupić coś nowego to można kupić np Samsunga SpinPoint' a 80GB na sata.

Chodzi o taśme 80 żyłową dyski tego typu najlepiej pod taśme 80, wszystkie od Ata 66/100/133 powinny pracować na taśmach 80 żyłowych

(Tadman82) #8

mi tak samo sie wydaje! !!

(Semp1991) #9

Mniejsza wydajność.

Weź cache: 8 MB.

(Tadman82) #10

hehe:) nie będe juz tak szalał:slight_smile: chodzi mi tylko o to żeby ten twardziel poszedł bez problemu na tej starej płytce:) ale jeszcze to przemyśle:D

(Michal Kolatek) #11

Nowy czy używany?

Tyle ma na złączu, ale podpinasz pod 80 żyłową.

Może samsunga?

polecam ze względu na niski pobór mocy, cichą prace i niskie temp. pracy

Samsung SpinPoint 80 GB (ATA/133, 8MB, 7200) SP0812N

http://znak.pl/index.php?cid=69&scid=72 ... 80+SP0812N

(Qci) #12

Mój stary komp z płytą ECS K7S5A z standardowym biosem przedpotopowym udźwignął dysk WD Caviar 80 GB 8 MB cache, oraz Maxtor 200 GB 8 MB cache bez problemu. Były pod ATA 133 i działało wszystko jak należy.

(Tadman82) #13

Dizięki ZOnk !!

pozdrawiam i dzięki za pomoc! !!

(michalj82) #14

Tutaj jest Samsung SpinPoint 120 GB za niecałe dwie stówy

http://allegro.pl/item141260572_samsung_120gb_sp1213n_8m_ide.html

(Tadman82) #15

Witam ponownie! !!