Nie za wysoka temp. grafy

Witam, mam GeForce 6800 GS sonic 128mb DDR3 1200/450 jako chłodzenie nówkę ZALMAN VF700 Cu ustawiony 12V czyli max wydajność, otwarta obudowa, w pokoju ok 22 stopnie, zasilacz CHIEFTEC 450W ActPFC…grafa nie kręcona, a w stanie spoczynku mam temperaturę 52 ! :o Jako temp. otoczenia pokazuje mi 32 stopnie, wentylatory dmuchają, aż miło…ale co gra to tnie mi obraz, wyrywa, szarpie…mam nowy system, najnowsze stery Nvidia. Te 52 to chyba za dużo? :frowning:

To nie jest duzo, choc jak na wentyl Zalman’a to troche jest… Podaj reszte konfiguracj: procesor, pamiec, plyta glowna.

Bardzo dobre chłodzenie.

Spróbuj lekko dotknąć palcem karty i sprawdź czy rzeczywiście jest aż tak gorąca.

zamknij obudowę bo tylko zniszczyłeś cyrkulację powietrza :slight_smile: chłodzenie sam zakładałeś?? sprawdź czy jest dobrze dociśnięte. No i jak zamkniesz obudowę to poukładaj kable :wink:

PS : Miałem kiedyś tą samą grafe .

CO ją charekteryzuje ??

Jest prądożerna i sie mocno nagrzewa .

Jak pentium D

Zgadzam sie !!

zasilanie podpięte do karty?

TAK, oba wtyki zasilające podpięte do grafy. Grafa ciepła, ale nie gorąca. Procek Athlon 64 3500+ z boxowym chłodzeniem, podkręcony na 2400mhz - temp…max 35 !!

Wokół grafy brak kabli, pamięci 2 x 512 ddr 400, chłodzenie zakładane w sklepie przy zakupie, płyta Gigabyta,…wnerwia mnie to, że na oryginalnym chłodzeniu grafy temperatura była prawie jednakowa, kupiłem Zalmana za 130zł, w testach wypada wspaniale, sama miedź, powietrzem dmucha jak odkurzacz z drugiej strony a 52 stopnie w stanie bezczynności :-x

No ja mam na pasywie 59 w idle i się nie martwię ;] Spoko, nic sie nie stanie :slight_smile:

Ja mam GF 7900GS też z Zalmanem. Normalnie mam w spoczynku ok 40 stopni. Dzisiaj popatrzyłem i miałem 53 stopnie w spoczynku. Okazało się, że radiator pokrywa warstwa kurzu. Wykręciłem kartę, wziąłem pędzelek i odkurzacz. :slight_smile: Tak samo z chłodzeniem proca i w ogóle z całym kompem. Temperatury wróciły do normy. :slight_smile:

Grafa czysta, co tydzień kompleksowe czyszczenie sprężonym powietrzem, zamknięcie budy spowodowało wzrost temp. o 2 stopnie…

a jakie masz sterowniki? i jakie gry się tną?

Najnowsze stery ze strony Nvidia Wersja: 94.24 Tną : Counter Strike Source, Test Drive Unlimited, sporadycznie C&C Generals…

Miałem podony problem co ty jeśli chodzi o te cięcia gier i nawet te same gierki mi cieły. Obojętnie czy karta była po OC czy też nie. Miałem też problem z nagłym ‘przyśpieszaniem’ gier. Rozwiązaniem było zmienienie sterów od grafy i zainstalowanie sterów do procka.

Probłem znikł !!

Na swojej grafie i fabrycznym colerze mam teraz 52 stopnie(spoczynek) ale karta jest po ostrym OC. Oczywiście przy zamknietej obudowie i dobrej cyrkulacji powietrza :-o

Uhm…jakie sterowniki do procesora?! co do sterowników do grafy, zrobiłem znów nowy system…najnowsze stery ze stronki Nvidia, komp czyściutki, buda otwarta, żadnych kabli wokół, grafa nie kręcona…a nadal 51-52 w stanie spoczynku :-x

Zamknij obudowe! Na prawdę to pomaga. Ja przy swojej 7600 gt przy otwartej obudowie miałem 76*C podczas pracy, 54*C w spoczynku. Natomiast kiedy zamknąłem obudowe to mam 45*C w spoczynku i 56*C w obciążeniu