Nie załącza się monitor po OC

Witam :slight_smile:

Mam problem ze swoją “Machiną Wojenną” gdy próbuje ją troszkę podkręcić i zapisuje zmiany komputer się resetuje lecz ekran się nie załącza (Miga dioda od Ekranu) Nie wiem czego to wina, nawet przy zmianie taktowania pamięci w Biosie z auto na 1600mhz komputer nie wstaje,zawsze myślałem że to wina płyty głównej ale ją wymieniłem i problem jest ten sam!                                                

a oto moja specyfikacja :

Procesor : AMD Phenom II 965 Black Edition 4*3.4Ghz

Ram : KINGSTON HyperX 2*4Gb 2133Mhz cl.11

Płyta Główna : Wcześniej posiadałem MSI 970A G46, wymieniłem ze względu słabej sekcji zasilania , aktualnie ASUS M5A99X EVO R.2.0

Karta Graficzna : MSI GeForce GTX 650 Ti Boost 2GB OC

Zasilacz : Chieftec GPA-500S8 500W

System : Wcześniej użytkowałem Windows 8.1 Pro ale powróciłem do Windows 7 

 Albo zasilacz nie ciągnie zestawu, albo nie podpiąłeś zasilania grafiki.

Jest podpiete. 

Monitor nie dostaje sygnału tzn. system się uruchamia, Windows włącza itd. ale nie widzisz nic na ekranie? Moim zdaniem brak wyjścia z karty graficznej jest oznaką, że jednak cały komputer nie wstaje. Wiatraki, podświetlenie - to wszystko nie wymaga procesora do zadziałania, a jedynie wskazuje na obecność zasilania - ale tylko tego.

Dodam jeszcze ze komputer tak jakby jest uruchomiony, dysk, podświetlenie, karta, wszystko chodzi, lecz przy uruchamianiu nie słychać “piknięcia” speakera. 

Nie słychać piknięcia = nie przechodzi procedury POST = nie działa. Coś po OC chodzi niestabilnie i uniemożliwia rozruch komputera.