Nie załącza się monitor po OC


(Adrian20(PL)) #1

Witam :slight_smile:

Mam problem ze swoją "Machiną Wojenną" gdy próbuje ją troszkę podkręcić i zapisuje zmiany komputer się resetuje lecz ekran się nie załącza (Miga dioda od Ekranu) Nie wiem czego to wina, nawet przy zmianie taktowania pamięci w Biosie z auto na 1600mhz komputer nie wstaje,zawsze myślałem że to wina płyty głównej ale ją wymieniłem i problem jest ten sam!                                                

a oto moja specyfikacja :

Procesor : AMD Phenom II 965 Black Edition 4*3.4Ghz

Ram : KINGSTON HyperX 2*4Gb 2133Mhz cl.11

Płyta Główna : Wcześniej posiadałem MSI 970A G46, wymieniłem ze względu słabej sekcji zasilania , aktualnie ASUS M5A99X EVO R.2.0

Karta Graficzna : MSI GeForce GTX 650 Ti Boost 2GB OC

Zasilacz : Chieftec GPA-500S8 500W

System : Wcześniej użytkowałem Windows 8.1 Pro ale powróciłem do Windows 7 


(Drobok) #2

 Albo zasilacz nie ciągnie zestawu, albo nie podpiąłeś zasilania grafiki.


(Adrian20(PL)) #3

Jest podpiete. 


(hindus) #4

Monitor nie dostaje sygnału tzn. system się uruchamia, Windows włącza itd. ale nie widzisz nic na ekranie? Moim zdaniem brak wyjścia z karty graficznej jest oznaką, że jednak cały komputer nie wstaje. Wiatraki, podświetlenie - to wszystko nie wymaga procesora do zadziałania, a jedynie wskazuje na obecność zasilania - ale tylko tego.


(Adrian20(PL)) #5

Dodam jeszcze ze komputer tak jakby jest uruchomiony, dysk, podświetlenie, karta, wszystko chodzi, lecz przy uruchamianiu nie słychać “piknięcia” speakera. 


(hindus) #6

Nie słychać piknięcia = nie przechodzi procedury POST = nie działa. Coś po OC chodzi niestabilnie i uniemożliwia rozruch komputera.