Nie zamyka sie naped, dlaczego?

(Felix Aserto) #1

witam, mam taki problem.... Nie zamyka mi sie napęd przy kompie. pomocy. mam male dziecko i boję się żeby mi nie urwało tego napędu.

(rgabrysiak) #2

Cześć

Prawdopodobnie coś blokuje mechanizm odpowiedzialny za chowanie się tacki bądź został on uszkodzony.

Rozbierz napęd i sprawdzić dokładnie co jest nie tak.

(Felix Aserto) #3

już patrzyłem i wszystko jest dobrez podpięte. nie wiem dlaczego tak się dzieje. nic nie instalowałem itp.

(rgabrysiak) #4

Cześć

Tak jak pisałem wyżej problemem jest zapewne uszkodzony mechanizm odpowiedzialny za chowanie się tacki.

Jeżeli rozkręcałeś już napęd i próbowałeś go "naprawić" i problem dalej występuje to pozostanie albo wymiana napędu albo zostawienie go tak jak jest.

Czy po delikatnym dopchnięciu tacki napęd zamyka się?

(Polopolo1991) #5

a jak nacisniesz przycisk chowania się to coś się dzieje? weź igłę i na panelu z przody napędu masz taką dziurkę wsadź tam igłę naciśnij i spróbój schować ręcznie po czym nacisnij przycisk.

(Felix Aserto) #6

Tak zamyka sie i chwile świeci się zielona dioda i się otwiera. Tak jest caly czas.

(Drobok) #7

Ja najpierw spróbowałbym w trybie awaryjnym by wykluczyć działanie robaka. Rozkręć napęd, zobacz czy nie masz tam jakiś śmieci blokujących mechanikę :))

(Felix Aserto) #8

czysciłem napęd, i nic. a co do igły to zamyka się i się już nie otwiera, ale jak wyjme igłe i otworze napęd po czym próbuje zamknać to po chwili znowu sie otwiera. więc teraz musze cały czas miec włożoną igłe żeby się nie otwierał?

(Drobok) #9

Nie wykonałeś pierwszego z moich poleceń. Poza tym igła mechanicznie umożliwia otwarcie napędu, więc to żadne rozwiązanie. Wyjmij taśmę /kabel sata i spróbuj na samym zasilaczu. Jeśli nadal się będzie otwierać to wina elektroniki (o ile naprawdę go wyczyściłeś), raczej sam nie będziesz w stanie jej naprawić.

(Felix Aserto) #10

odpiałem wszystko, tzn. mam jedną wtyczke czarna co ma 5 kabelków dwa czarne pomarańczowy czerwony i zółty i odpiąłem też wtyczke niebieską. ponownie podłączyłem i naped sie do konca nie zamyka. nie wchodzi ok 2cm. tak jakby cos blokowało.

(rgabrysiak) #11

Cześć

Czyli próbowałeś ponownie podłaczyć napęd.

A może warto spróbować go rozkręcić i zobaczyć czy coś nie blokuje mechanizmu odpowiedzialnego za chowanie się tacki?

(Felix Aserto) #12

wczesniej zamykal sie do konca, teraz zostaje ok2cm na wierzchu. spróbuje, lecz się kompletnie na tym nie znam :frowning:

(Drobok) #13

Jak mam zachować cierpliwość skoro powiedziałeś że czyściłeś napęd 5postów temu ?

(Felix Aserto) #14

tak zachowaj, poniewaz czyszczenie a naprawa to jest róznica. nie wiem co to jest nawet tacka;( mam komp bo mam ale żęby się znac to nie bardzo;(

(rgabrysiak) #15

Cześć

Tacka to ten element który "chowa się" w napęd :wink:

(nnick) #16

Jakiej firmy to jest napęd? Jaki ma mechanizm wsuwania tacki - całkowicie na zębatkach czy z "gumką" (powinieneś być w stanie z zewnątrz zobaczyć interesujący fragment mechanizmu)? Jak z gumką to się po prostu wyślizgało to i tyle - da radę naprawić. Powinieneś być też w stanie po prostu ręcznie dopchnąć tackę - nie powinno się nic stać jeżeli zrobisz to nie na chama.

(Polopolo1991) #17

ostatnio miałem tki sam problem który zniknął po przeinstalowaniu xp'ka.