Nie zapamiętuje haseł

Witam

Windows nie chce mi zapamiętać haseł pomimo zaznaczenia opcji “zapamiętaj” zarówno w przeglądarce jak i przy logowaniu. Wszystkie programy mogę normalnie instalować ale ostatnio zażądał dodatkowych uprawnień czyli musiałem PPM zaznaczyć “otwórz jako administrator” Może tu jest problem, że jestem jako gość. Gdzie zaznaczyć, żebym korzystał z komputera jako administrator?

Wyłącz całkowicie konto gościa o minimalnych uprawnieniach w systemie i loguj się na konto użytkownika standardowego.

13129415.png

29442770.png

Coś musi być jednak innego bo tak mam właśnie ustawione jak mi pokazałeś a jednak dalej mi nie zapamiętuje haseł.

Wcześniej pisałeś, że korzystasz z konta gościa. Teraz piszesz coś innego. Możesz się precyzyjnie określić jakiego rodzaju konto masz w systemie?

Sorry. Teraz napiszę precyzyjnie. Konto mam ustawione jako “administrator” ale tak jak mówię przed chwilą jakiś program przed instalacją zażądał dodatkowych uprawnień i to mnie zmyliło.

To dziwne skoro pracujesz na koncie administracyjnym. Proponuję przyjrzeć się opcji “kontrola konta użytkownika” i najlepiej ją wyłączyć. Po tej zmianie sprawdź czy nadal masz problemy z zapamiętywaniem haseł. BTW, z jakiej przeglądarki korzystasz i jeżeli jest to Internet Explorer to jak są ustawione poziomy zabezpieczeń?

Korzystam z Firefoxa. Opcję kontroli wyłączyłem ale dalej nie pojawia mi się opcja zapamiętania hasła.