Nie zgadza się suma kontrolna MD5... Co mam zrobić?

(Owenik) #1

Jak widać w temacie nie nie zgadza się suma kontrolna MD5. Na stronie KUbuntu jest inna a na moim dysku również inna. Sprawdzałem programem HashCalc. Czy da się to jakoś zrobić, by MD5 się zgadzało? Czy trzeba ściągnąć KUbuntu od nowa? Pytam, bo nie da się go w ogóle zainstalować...

Pisałem o tym w poprzednim poście... radzono mi bym sprawdził MD5... Nie zgadza się, i co teraz robić? Proszę, o szybką odpowiedź....

Z góry dziękuję....

(Irabuntu) #2

Sam sobie odpowiedziałeś...musisz ściągnąć jeszcze raz.

(Antyspam424) #3

Nie musisz sciągać od nowa obrazu całej płyty! Ja w przypadku jednej z dystrybucji, która częściowo została źle ściągnięta zrobiłem tak:

1. Sprawdzałem sumy MD5 programem MD5summer, który wypisał jakie pliki i foldery są błędnie ściągnięte

2. Wybrałem się na serwer ftp danej dystrybucji i ściągnąłem "ręcznie" brakujące pliki, którymi podmieniłem te błędne z obrazu iso. Obraz musisz rozpakować, podmienić pliki, na nowo utworzyć obraz i wypalić na płycie.

Ps. Możliwe, że nie trzeba tworzyć na nowo obrazu, ale nie dam gwarancji, jak również na to, że to u Ciebie zadziała. Nagrywaj jakby co na CD-RW, bo szkoda płyty :slight_smile:

Powodzenia.

(Owenik) #4

Mam 414 błedów, więc chyba, będę musiał ściągnąć raz jeszcze..;/