Nieaktywna opcja zabezpieczeń WPA-PSK -router TP-Link wr 543

No właśnie :slight_smile: zabezpieczyłem kluczem WEP, natomiast nie mam mozliwości aby zabezpieczyć poprzez WPA-PSK - po prostu w konfigu routera jest tylko aktywna opcja WEP.

Mam ustawione tak: security type - WEP, security option - automatic, WEP key format - ASCII

W jaki sposób mogę zabezpieczyć sieć poprzez WPA-PSK?

Konfigurujesz router bezprzewodowo czy przez kabel? Spróbuj wyłączyć szyfrownie i włączyć na nowo i zobacz czy coś się zmieniło. Można spróbować zrobić jeszcze tak, zrób kopię zapasową ustawień routera, szukaj tego w Maintenance>System tools>Backup&Restore i kliknij przycisk backup i pobierz ustawienia (plik będzie się nazywał najprawdopodobniej rom-0), w razie potrzeby będziesz mógł wrócić do obecnych ustawień routera z tej kopii zapasowej, zresetuj router i sprawdź czy szyfrowanie inne niż WEP jest dostępne, jeśli tak to najlepiej będzie skonfigurować router od nowa.

Tak swoją drogą, WPA to niezbyt mocne zabezpieczenie, podobno do złamania w minutę do 15 minut, najpewniejszy na chwilę obecną jest WPA2 lub WPA2-PSK z algorytmem szyfrowania AES.

Pozdrawiam!