Nieaktywne suwaki w opcjach nagrywania

Bardzo proszę o pomoc.

Problem jest z nieaktywnymi suwakami w opcjach nagrywania :frowning: Nie działa również suwak mikr. w Audacity i brak wyboru źródła dźwięku. Dźwięk odtwarzany jest normalnie. Wykrywany jest również mikrofon. Sprawdzałem na różnych forach i w Googlach. Czasem ten problem ludzie zgłaszają, ale nie znalazłem rozwiązania :cry:

Karta zintegrowana: Realtek ALC889A

Płyta: Gigabyte GA-MA785GMT-UD2H

Testowane na systemach Windows XP Home SP2 i XP Professional SP3

Z góry dziękuję za każdą chęć pomocy.

Tak jest na kartach dźwiękowych Realtek i nic na to nie poradzisz :frowning:

U mnie również :

regulacjanagrywania.th.jpg mikser.th.jpg

Regulacja nagrywania / Nagrywaj / musi być ustawione prawie na minimum.

Problem z przednim panelem komputera / mikrofon oraz słuchawki / to zaznacz

v Wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego :

d6e1edb4ee1c2cc5m.jpg 7784be63cc7e8f4dm.jpg

Dzięki za odpowiedź.

Faktycznie, u kumpla też są takie objawy. To jakaś kpina i masakra z tą kartą dźwiękową. Mikrofon w Skype nie działa (oczywiście kombinowałem w odpowiednich opcjach Skype). Windowsowy rejestrator dźwięku nagrywa, ale tak, że odtwarza tylko na jeden głośnik słuchawki. Przedni panel odtwarza wszystko wyłącznie na jedną słuchawkę. Dobrze, że w Audacity jeszcze cokolwiek nagrywa.

A dałeś ocenę 1 dla tej płytki na proline.pl

No, zera już nie mogłem :frowning:

Tak poza tym to płytka byłaby spoko, gdyby nie ta karta dźwiękowa.

A i odkryłem, że często i nieregularnie “pyka” w czasie odtwarzania :?

Odkryłem, że za “pykanie” odpowiada program EasyTune6 dołączony do płyty. Wepchnąłem go do autostaru, bo reguluje mi prędkość wentylatora na procku, i stąd długo się nie mogłem połapać, że to jego sprawka. Jego wyłączenie załatwia sprawę :slight_smile:

Mimo to jest to jakieś niedopracowanie płyty, bo to w elektronice coś jest zakłócane.