Nieaktywne zabezpieczenia lokalne

Witam,

Zainstalowałem wczoraj Windows 7 pro. Chcąc wymusić naciskanie klawiszy przy logowaniu ctrl+alt+del wszedłem w odpowiednie miejsce, zmieniłem ustawienie na włączone i nic.

Pisze, że jest włączone, a przy włączaniu komputera nie pokazuje się monit o naciśnięcie klawiszy. Mogę zmienić wszystko, ale nic nie jest aktywne.

Czytałem, że tak się dzieje w momencie kiedy komputer jest przyłączony do domeny, ale ja nie mam domeny. Przy instalacji też nie ma opcji wybory czy to komputer lokalny czy domena.

Nie wiem co zrobić aby uaktywnić te ustawienia.

Nie bawiłem się tym na komputerach w grupie roboczej, ale jak komputer jest w domenie, to ta opcja (w control userpasswords2) działa, tzn. można ten Alt+Ctrl+Del włączyć lub wyłączyć.

Coś takiego w życiu nie będzie działać. Musisz mieć postawoiony serwer z Windowsem Server i skonfigurowaną usługą Active Directory(domeną) i komputer musi być do niej przyłączony.

Dodane mniej niż minutę temu

A jednak będzie działać, trzeba tak jak pablo napisał w uruchom wklepać control userpasswords2 i tam zaznaczyć opcję żeby wymagał wciśnięcia tych klawiszy, tylko to nie ma sensu, bo i tak trzeba myszką wybrać konto, a nie tak jak ma to miejsce w XP wpisać nazwę konta i hasło, a przynajmniej tak jest domyślnie. Być może da się to skorygować przez gpedit, lub ustawienia rejestru.

Dziękuję za odpowiedzi. Zasugerowałem się XP bo miałem właśnie tak skonfigurowane, że wciskam klawisze i wpisuje dane. Czyli wszystkie te opcje z zabezpieczeń lokalnych nie będą działać?

Tak jak pisałem pomyliłem się i można wymusić na systemie monit o te klawisze, ale i tak namiast okna z XP pokaże się stnadardowy ekran logowania, gdzie myszą wypierasz konto i wpisujesz hasło. Przypomniało mi się, że u mnie w szkole pracują systemy z 7 pod kontrolą domeny i nawet tam jest tak, że wcisaka się ctrl, alt i delete i normalnie przy użyciu myszki wskazuje się konto i podaje hasło.

Pamiętam, że w ustawieniach kont użytkowników jest jakaś opcja, która zmienia wygląd ekranu logowania i zamiast ikonek z poszczególnymi użytkownikami jest pole tekstowe do wpisania ręcznie nazwy użytkownika.

Pablo, w XP, nie w 7. Bynajmniej nie w zarządzeniu użytkownikami. Nie wiem - by może da się to zmienić przez gpedit lub rejestr… Nigdy tego nie potrzebowałem, więc się nie orientuję.

@Piotr92: no tak, ja miałem na myśli Win XP, a autorowi chodzi o Win 7. :frowning: