Niebieska plansza w Windows XP

Co jakiś czas po uruchomeniu systemu wyświetla mi się niebieska plansza i muszę restartować system:/

Oto informacje, które są na tej planszy:

Wydaje się że przyczyną problemu jest następujący plik: win32.sys

PAGE_FAULT_IN_NOPAGE_AREA

Jeśli po raz pierwszy widzisz ekran błędu stop, ponownie uruchom komputer

Jeśli ten ekran pojawi się ponownie , wykonaj następujace kroki:

Upewnij się czy wszelki nowy sprzęt i oprogramowanie są poprawnie zainstalowane.

Jeśli jest to nowa instalacja, poproś producenta sprzętu lub oprogramowania o wszelkie aktualizacje dla systemu Windows, które mogą być potrzebne.

Jeśli problemy będą się powtarzać, wyłącz lub usuń wszelki nowo zainstalowany sprzęt i oprogramowanie wyłącz opcje pamięci systemu BIOS, takie jak buforowanie i przysłanianie

Jeśli do usunięcia lub wyczyszczenia składnikow musisz używać trybu awaryjnego, ponownie uruchom komputer, nacisnij F8, aby wyswietlić zaawansowane opcje startowe, a nastepnie wybierz opcje tryb awaryjny.

Informacje techniczne:

***STOP: 0x00000050 (8x850F02FD, 0x00000001, 0xBF81462F, 0x00000000)

***win32.sys - Address BF81462F base at BF800000, DateStamp 43446a58

Rozpoczynanie zrzucania fizycznej pamięci…

http://support.microsoft.com/kb/817197/pl

Niedawno znów pojawił się ten komunikat ale tym razem był troszke inny.

Oto on:

Pojawił się problem i system Windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

DRIVER_IRQZ_NOT_CESS_OR_EQUAL

Jeśli po raz pierwszy widzisz ekran błędu stop, ponownie uruchom komputer

Jeśli ten ekran pojawi się ponownie , wykonaj następujace kroki:

Upewnij się czy wszelki nowy sprzęt i oprogramowanie są poprawnie zainstalowane.

Jeśli jest to nowa instalacja, poproś producenta sprzętu lub oprogramowania o wszelkie aktualizacje dla systemu Windows, które mogą być potrzebne.

Jeśli problemy będą się powtarzać, wyłącz lub usuń wszelki nowo zainstalowany sprzęt i oprogramowanie wyłącz opcje pamięci systemu BIOS, takie jak buforowanie i przysłanianie

Jeśli do usunięcia lub wyczyszczenia składnikow musisz używać trybu awaryjnego, ponownie uruchom komputer, nacisnij F8, aby wyswietlić zaawansowane opcje startowe, a nastepnie wybierz opcje tryb awaryjny.

Informacje techniczne:

***STOP: 0x000000D1 (0xE698C05A, 0x00000002, 0x00000000, 0xF82C789C)

***klin.sys - Address F82C789C base at F82C3000, DateStamp 45237207

są to sterowniki od kasperskiego, odinstaluj aplikacje.

Mam usunąć całego Kasperskiego czy tylko ten plik ??

kasperskiego :frowning:

Zmieniłem Kasperskiego z wersji 5.0 na 6.0 mam go 2 dni i jak narazie niebieska plansza się nie pojawia :slight_smile: mam nadzieję, że już tak zostanie:P