Niebieski ekran. Błąd stop

Witam

Korzystajac dzis normalnie z komputera, po 3 godzinach pojawil mi sie taki komunikat:

"Pojawil sie problem i system windows zostal zamkniety, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

Jezeli po raz pierwszy widzisz ekran bledu stop, ponownie uruchom komputer.

Jezeli ten ekran pojawi sie ponownie wykonja natsepujace kroki

Upewnij sie ze na dysku jest wystarczajaco duzo miejsca, jesli sterownik jest zidentyfikowany w komunikacie stop, wylacz go lub skontaktuj sie z producentem w sprawie aktualizacji sterownika. Sprobuj zmienic karte wideo.

Skontaktuj sie z dostawca sprzetu w sprawie aktualizacji systemu bios. Wylacz opcje pamieci systemu bios takie jak buforowanie i przeslanianie

Informacje techniczne:

*** STOP: 0x0000008E (…)

Rozpoczynanie zrzucania pamieci fizycznej.

Zrzut zostal zakonczony.

(…)"

Nie wiem co sie stało, ponieważ wyskoczyl niebieski ekran komunikatem, ale muzyka dalej grala, poniewaz mialem wlaczonego winampa.

Prosze o szybką pomoc, poniewaz nie wiem co robic, a nie chce formatowac dysku.

1 raz cos takiego mi sie pojawilo, ale za kazdym razem kiedy resetuje komputer po tym komunikacie, po 10 minutach pojawia sie ponownie.

Z góry dzieki i czekam na odp.

Słabo sie znam na komputerach, wiec jesli mozna to prosze krotko i zrozumiale

Dużo razy już był omawiany ten temat. Poczytaj:

Esprit , dodatkowo 0x8E może być spowodowany wirusem, więc sprawdź komputer online: http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html

Witam ponownie

Problem występuje nadal. Sciagnalem i zainstalowalem Windows Debugger Tools i wynik pokazuje mi to

Probably caused by: ntoskrnl.exe (nt+a6fed)

Followup: MachineOwner

Nie wiem jak to naprawić. Prosze o pomoc