Niebieski ekran i błąd


(Patryk02) #1

Podczas pracy na komputerze najeczesciej surfowania po internecie wyskakuje mi niebieski ekran z informacja:"IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL"

(numer 0x000000D1). Sprawdzając ten problem na stronce Microsoft pisalo mi, ze moze to byc za sprawa sterownikow niezgodnych z windows wyszukalem sterowniki nie podpisane cyfrowo i moim oczą ukazał się tylko jeden nvcplins.dll(sterownik z grafy)

szukalem starszych sterownikow co takze nic nie dalo w takim nare nie mam juz pomyslu jak usunac ten blad, przeciez musze miec zainstalowane sterowniki do grafy...


(De Niro) #2

Stop 0x000000D1 lub DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Komunikat wyświetlany jest, gdy sterownik próbuje uzyskać dostęp do niewłaściwego adresu pamięci. Należy zwrócić uwagę na nie podpisane sterowniki oraz ostatnio instalowane lub aktualizowane programy antywirusowe, narzędzia dyskowe oraz programy do tworzenia kopii zapasowych, te programy w szczególności mogły zainstalować wadliwy sterownik.

:arrow: Debugger Windows

:arrow: podgląd zdarzeń, start-> uruchom-> eventvwr.msc

:arrow: włącz BSOD'a


(Patryk02) #3

PRzecież napisałem o tym...


(De Niro) #4

spradz dalszą cześć posta :wink:


(JNJN) #5

Jaka karta,jaki stosujesz sterownik i jaki system operacyjny.

Po czym to się zaczeło.


(Patryk02) #6

GF 6600gt (PCI-exp) sterowniki najnowwsze z http://www.nvidia.com bodajze 91.31 a teraz z http://www.gygabyte.pl 77. cos;]. System win xp prof

Złączono Posta : 27.07.2006 (Czw) 12:43

De Niro napisz najlepiej na gg 3124058


(Ferdek31) #7

zrób jak radzi De Niro dodam, że ten problem może wywołać dowolna ostatnio instalowana aplikacja, ja tak miałem z GG