Niebieski ekran i restart komputera


(Wodzuniu) #1

Witam !

Co pewien czas nagle, nie wiadomo dlaczego komputer pokazuje niebieski ekran i robi restart.

Czytałem o podobnym przypadku i dlatego wiem , że potrzebny jest odpowiedni raport "debug".

Oto on :

http://wklejto.pl/txt5961

Podaje też log z Hijackthis :

http://wklejto.pl/txt5962

Będę wdzięczny jak Ktoś mi podpowie gdzie może być problem.

Dodam, że ostatnio system bardzo długo "ładuje się".


(Redkolor 76) #2

Temat wałkowany na tym forum aż do znudzenia. Odpowiem na pierwszą część twojego pytania. Niebieski ekran i restart komputera to w 95 przypadków na 100, wina sprzętu. Zbyt wysoka temperatura, niewłaściwe napięcia generowane przez zasilacz, uszkodzona pamięć lub dysk, to tylko niektóre z przyczyn. Musisz zaopatrzyć się w program diagnostyczny np "EVEREST" i poobserwować to, co się dzieje w twoim komputerze. Z upływem czasu na radiatorach i łopatkach wirnika zbiera się kurz, który skutecznie osłabia chłodzenie procesora. karty graficznej, czy chipseta. Otwórz komputer i przeczyść te elementy. Jeżeli nabierzesz pewności, że twój sprzęt jest ok, dopiero wtedy szukaj przyczyn restartów w oprogramowaniu. Przypomnij sobie, czy aktualizowałeś ostatnio jakieś sterowniki. One są najczęstszą przyczyną zwiech komputera. Format i powtórna instalacja systemu nic nie da, jeżeli nie będą spełnione warunki, o których pisałem wcześniej. Powodzenia !


(Wodzuniu) #3

Dzięki za odpowiedź.


(huber2t) #4

Log z Hijackthis jest czysty


(Wodzuniu) #5

huber2t - dzięki :slight_smile:


(Cosik Ktosik) #6

barbal10 , Twój błąd dotyczy karty sieciowej, a dokładnie Realtek 10/100/1000 NDIS 5.1 Driver

Tak, więc przeinstaluj wszystkie sterowniki od płyty głównej.


(Wodzuniu) #7

hmmm.....a gdybyś tak mógł łopatologicznie wytłumaczyć co powinienem z tym fantem zrobić...

Przeinstalowałem XP i sytuacja powtórzyła się tzn. korzystam z Mozilli i słucham muzyki z kompa, przechodzę z jednej strony na drugą i nagle......zong ! Komputer zawiesza się , pisk w słuchawkach - brak reakcji komputera. Wyłączam na bezczelnego (z sieci bo inaczej nie da rady) i znów totalny bałagan na kompie. Połowę tego co zdążyłem zainstalować znowu szlag trafił a więc format i instalacja od nowa. A teraz to aż się boję, stąd ta prośba o wytłumaczenie jak krowie na granicy.


(Cosik Ktosik) #8

Wejdź na stronę producenta płyty głównej, znajdź swój model w dziale download sterowników. Ściągnij najnowsze sterowniki do płyty i zainstaluj je. Jeżeli nie znasz modelu, to ściągnij program everest ultimate: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... +4.50.1330 i w nim, w komputer->podsumowanie, odczytaj nazwę płyty głównej. Jak nie wiesz, gdzie szukać to podaj nam ten model.


(Wodzuniu) #9

Dobrze.

Zrobiłem to Everestem.

Płyta główna - E2V. Tyle........

Czy jest to Abit ?


(Cosik Ktosik) #10

Ciężko powiedzieć, możliwe ale nie do końca. Musisz w takim razie zajrzeć do komputera i sprawdzić bezpośrednio na płycie głównej.