Niebieski ekran plik fwdrv.sys

A więc tak wyskoczył mi niebieski ekran następnie przetestowałem plik minidump i wyszło że awarie powoduje fwdrv.sys (fwdrv.sys+23819).Wie może ktoś od czego jest ten plik??

%windir%\system32\drivers\fwdrv.sys? Jeśli ten, to jest to sterownik, część firewalla Kerio.

czyli pozostała reinstalacja bo mam Kerio na kompie :mrgreen:

Reinstalacja czego, systemu? Z powodu błędu (kto wie czy nie jednorazowego) w pojedynczej aplikacji? Ty masz chyba dużo wolnego czasu :smiley:

a mam dużo czasu hehe,ferie mam,chory jestem i w domu siedzę.A co byś mi poradził co mam zrobić?? :slight_smile:

Co bym poradził? To zależy. Jeżeli BSODy zdarzają się sporadycznie, raz na kilka miesięcy - nie rób nic :slight_smile: Kerio, zwłaszcza wersja 2.5.1 to już trochę leciwa jest i ma prawo czasami nie działać idealnie w szczególnych warunkach (jakiś bardzo duży ruch na łączu czy specyficznie uszkodzony pakiet). Zwłaszcza jeżeli nasz XP Sp2, w którym dokonano pewnych zmian w stosie TCP/IP w stosunku do poprzednich XP czy W2k

No chyba, że awarie zdarzają się często i są dość uciążliwe. Wtedy zamiast reinstalować system po prostu odinstaluj Kerio ( i jego sterownik z menadżera urządzeń) i rozejrzyj się za innym programem. Jest ich parę, nawet darmowych. W ostateczności włącz Zaporę systemu Windows. Jeżeli potrafisz zachować odpowiednią “higienę” :slight_smile: pracy na komputerze (konto nieadministracyjne, antywirus i rozsądek w klikaniu w sieci) - nie dopuszczając tym samym do zagnieżdżenia się trojanów i innego robactwa, to IMO kontrola ruchu wychodzącego nie jest aż tak bardzo konieczna.

Nie mam SP2,pierwszy raz kerio zrobił coś takiego więc się ciebie posłucham :mrgreen: a kerio używam 4