Niebieski ekran podczas ładowanie Windowsa Xp

Podczas ładowania Windowsa XP Professional wyskakuje mi niebieski ekran. I nic dalej nie można zrobić. Dzieje się to w momencie kiedy pasek pod napisem przejdzie dwa razy. Oto co pisze w komunikacie

System został zamknięty aby nie dopuścić do jego awari czy jakoś tak UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME, kilkanaście zer i ixów, Oraz coś o niewłaściwym sprzęcie. Żadnych nowych sterowników nie instalowałem, nie zmieniałem nic w biosie, od kilku miesięcy mam te same sterowniki i sprzęt. Postanowiłem sformatować dysk C: Niby wszystko gra, już prawie wszystko zaistalowałem,a tu zawieszka i ten sam błąd. Dodam, żę po sformatowaniu kilkakrotnie uruchamiałem sytsem bezproblemów. Błagam pomocy! !!

wygląda na błąd Boot sektora, czyli pierwszego części partycji odpowiedzialnego za ładownia systemu (niezbędne ustawienia do uruchomiania kompa) czyż by wirus Boot??? bardzo ważne jest co to za błąd, podaj całą nazwe błędu

Poczytaj

Tutaj gościu pozbył się problemu, może Tobie też pomoże

:slight_smile:

Spisałem sobie na kartkę tylko to:

0x000000ED(0x82F4900, 0xC0000032, 0x0000000, 0x0000000)

a to mi pasuje do blednego >>odczytu ramow

a nawet magistrali systemowej >>

jesli podkrecales ram lub procesor >moze sie tak dziac jesli nieustabilizowales jego pracy, podwyzszajac napiecie czy dajac odpowied. chlodzenie,

tez moze byc 2 przyczyna ustawione sa zle parametry przy ramach z SPD (AUTO) na manual np. za male opoznienia cas latecny dales itd.

zresetuj BIOS

Load Perfomance High Default

defaultowskie ustawienia systemu w biosie

jest tez taka opcja jak podaje kamaa

dane mieszcza sie na bledach

uzyj np. takiego programiku do naprawy (badsector)

jak ponizej opisany w linku

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=8564

(program jest na tyle bezpieczny ze kasuje tylko blad ewent. plik

na nim zapisany,uzyj wczesniej pelnego skanu np. programem scandisk

w celu przeniesienia plikow na wolny od bledow obszar)

wiec nawet niemusisz bac sie o system czy dane (pelny profesjon. i prostota)

program dziala z kazda partycja od FAT po NTSF

Nic nie podkręcałem.