Niebieski ekran podczas uruchamiania+reset :/ Pomocy

Witam serdecznie, potrzebuję Waszej pomocy (albo chociaż porady co robić).

Postaram się opisać mój problem najdokladniej jak się da i jak pamiętam:

to bylo tak:

  1. zostawiam kompa włączonego na noc bo pozawalam ode mnie ściągać na dc++

  2. rano wstaje, chcę wlączyc sobie filmik przez windows media player, wywala jakiś błąd coś tam coś tam i że “ponowne zainstalowanie tej aplikacji może rozwiązać problem” O_o pomyślałem sobie, że może WMP siedzi w procesach czy coś i naciskam alt+ctrl+del, ale nie wyskakuje mi te drzewko z procesami (windows XP+ sp2).

  3. robię reset, komputer się uruchamia ale po napisie “zapraszamy” wyskoczył jakiś błąd (szczerze mówiąc nie zwróciłem na niego uwagi tylko kliknąłem enter) i… jest caly ekran w kolorze pulpitu ale nic się nie pojawia (pasek zadań, ikony itd.)

  4. resetuje po raz kolejny i wyskakuje na 0.2 s niebieski ekran i komputer się resetuje i tak za kazdym razem ;/

Tryb awaryjny się rownież nie uruchamia, nie wyskakuje blue screen ale komputer się resetuje. Odznaczylem, żeby komp się resetowalem przy błędzie i przeczytałem co było na tym niebieski ekranie. Coś tam, że komputer nie będzie uruchamiany, aby uniknąć uszkodzenia i później jest numer błędu (nie mam go teraz przy sobie bo pisze od kolegi, ale jeśli komuś to coś powie to mogę później edytowac posta).

I nie wiem co robić ;\ czy konieczny będzie format ? Nie chciałbym stracić zawartości partycji C:, ponieważ mam tam dużo danych, których nie zdążylem jeszcze zgrać. CZy jeśli załatwię drugiego kompa z XP i podłącze dwa dyski to czy mój zostanie wykryty ? wedy bym przynajmniej mogł przegrać sobie dane.

Ps. inną sprawą jest to, ze ja nie potrafię zrobić formata, ponieważ dysk jest podlączany przez kontroler pod PCI i instalator windows go nie wykrywa ;\ a jak podłączę do płyty głównej to nie wykrywa mi całego dysku (tylko 130 giga) bo mam za starego BIOS’a (ktorego notabene nie da się podobno uaktualnic z powodu za starej płyty głownej). I nie wiem co robić…

Jeśli komuś chciało się to czytać do końca to jestem pelen podziwu :slight_smile: i wdzięczności… i bardzo proszę o pomoc albo jakieś wskazówki.

A czasem niewgrywałeś, jakiś programów do zmiany ekranu logowania albo do zmiany ekranu bootowania. A może dostałeś wirusa !!

nie wgrywalem żadnych programów, a wirusa raczej nie miałem.

Jestem za NAT’em i używałem antywirusa ze skanowaniem na bierząco i ostatnio robiłem nawet skana ad-aware i spybot.

a jaki jest numer błędu STOP?

STOP: 0x00000024 (0x00190203) 0x823015C0, 0x (0000102, 0x00000000)

tak to mniej więcej idzie, ale nie gwarantuje, że się nie pomyliłem. Czy Tobie to coś mówi ?

Komunikat ten, nazywany także Stop 0x24, informuje o problemie wewnątrz Ntfs.sys

Przyczyną tego błędu może być uszkodzenie systemu plików NTFS, uszkodzone bloki (sektory) na dysku twardym lub uszkodzone sterowniki SCSI/EIDE uniemożliwiające odczytywanie i zapisywanie na dysku.

Użyj http://epliki.info/download.php?platfor … ws&fid=219

ale… jak ja mam go użyc, skoro mój komputer w żaden sposób nie chce się uruchomić ? Mam załatwić innego kompa i wtedy podlączyć dwa dyski na raz tak ?

Ps. a czy istnieje gdzies jakiś opis tego programu co i jak ? bo googluje, ale jakoś nie mogę znaleźć nic (no chyba, że obsluga z poziomu windowsa jest taka prosta)