Niebieski Ekran przy starcie XP

witam.

moj problem polega na tym ze, nie zawsze ale ostatnio dosc czesto mam problem z jakims bledem gdy wlaczam kompa, pojawia mi sie niebieski ekran a wnim komunikat: "pojawil sie problem i system windows zostanie zamkniety aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME

Informacje techniczne:

stop: 0x000000ED ( 0x8238EE30, 0xc0000185, 0x00000000, 0x00000000 )"

mniej wiecej tak to wyglada, problem polega na tym ze przy kazdym tym bledzie musze dac reset kompowi a jak go dam to potem jest te menu z wyborem awaryjnym ostatnim dobrym ustawieniem itp. i co bym niewybral to komp czasem sie wlacz a czasem mam czarny ekran i migajacy kursor i znow musze dac restart… i tak czasem ze 4-5 razy zeby windows sie zaladowal.

moze mi ktos wytlumaczyc w jakis sposob pozbyc sie tego? problem dotyczy tylko przy starcie kompa, nigdy tego niemialem jak np uruchamialem go ponownie sam. Nawe po formacie tak jest… moze nie odrazu ale problem pojawia sie po jakis 3-4 daniach po formacie…

prosze o jakas pomoc, w miare zrozumiala dla mnie z gory dzieki! :wink:

tez tak mialem !!

pamieci ram mialem zryte ! zepsoly sie ! dzialaly ALe taki blad wyskakiwal

wyzucilem stare kupilem nowe i dziala xD

to moze byc spowodowane tymi ramkami albo karta ! sprawdz u kolegi ramkii i karte ! pozdrawiam xD

Zobacz tu:

http://support.microsoft.com/?kbid=315403&sd=RMVP

http://support.microsoft.com/?kbid=297185

Sprawdź RAM programem --> Memtest86

Sprawdź temperatury programem --> EVEREST Home Edition :slight_smile:

@sCooBy^ czy uważasz że to będzie rozwiązanie :?:

Sprawdź czy masz sterowniki do kontrolera dysku, oraz sprawdź taśmy jeżeli dysk jest typu ATA-66 i ATA-100 to muszą być taśmy 80 żyłowe.

Sprawdź również plik Boot.ini

Czy nie zmieniałeś nie w konfiguracji urządzeń :?:

ramy mam nowe z 2 tygodnie temu kupilem kosc 512ddr

jak mialem stare to tez byl ten blad.

No to jeszcze przeczytaj to: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=50339 i wklej zawartość pliku minidump :slight_smile:

w którym momencie wyskakuje dany błąd :?:

przy samym starcie, jak pokazuje co jest podlaczone do kompa cdromy itp i potem ten blad.

Joan wszystko pieknie opisane, ale u mnie niema takiego pliku jak “minidump” ;-\

szukalem tak jak jest tam opisane i tez “wyszkiwarka” windowsa ;]

Złączono Posta : 13.12.2006 (Sro) 17:45

przy samym starcie, jak pokazuje co jest podlaczone do kompa cdromy itp i potem ten blad.

Joan wszystko pieknie opisane, ale u mnie niema takiego pliku jak “minidump” ;-\

szukalem tak jak jest tam opisane, i tez “wyszkiwarka” windowsa ;]

W konsoli odzyskiwania (jak wejść) daj komendę:

bootcfg /rebuild

i nie będzie takiego pliku, a dokładniej mówiąc dotyczącego tego błędu, gdzie zrzut do pliku minidump odbywa się z pod windowsa.

ale należy to troszkę rozszerzyć:

Kolejną istotną sprawą jest że należy przywrócić plik ntdetect.com, ntldr, również wykonaj to z pod konsoli odzyskiwania:

gdzie za X: -> podstaw litere CDROM’u