Niebieski ekranik w XP

Mam taki problem jak zaczynam w cos grac (10 min grania) komp sie zawiesza a po około 10 sek. wyskakuje mi niebieski ekranik i coś tam Kernel_Data_inpage_error. I co ja mam zrobić???

Sprawdz wszystkie tasmy od dyskow czy sa dobrze docisniete :slight_smile:

Sprawdziłem i taśmy itp. są dociśnięte.

Może pamięć RAM jest kopnięta? Spróbuj na innej kości :slight_smile:

Pozdrawiam

Mam 2x128ddr i nawet jak jest tylko jedna z nich wsadzona jest to samo, a małe jest prawdopodobieństwo żeby obie były skopane.

Nie ma nic gorszego , jak taki opis problemu, że coś tam… Spisz komunikat w miare dokładnie o błędzie, podaj info od kiedy tak zaczęlo się dziać, może pamiętasz jakiś szczególny moment takiego zachowania systemu itd. A może komputer od nowości tak się zachowuje. Im wiecej informacji, tym łatwiej znaleźć przyczynę.

Na niebieskim ekranie powinnienes miec oprócz Kernel_Data_inpage_error jakiś nr typu 0x00000… ten nr jest ważny.

Pozdrawiam

Golden Finger

Tak jak napisal Golden Finger podales za malo danych…

A to ze sie zawiesza moze miec przyczyne jedynie w 2 opcjach :

sprzetowej lub softwareowej (ale odkrywcze…wiem le nie do tego zmierzam).

Jesli to hardware to mozliwe jest ze ktorys z elementow twego kompa nie wytrzymuje obciazenia (jaki masz komp?jak bardzo wymagające gry odpalasz?na jakich detalach?) - mozesz miec zbyt bardzo podkrecony np.procek lub chipset na karcie graficznej i to moze byc przyczyna…

Bledne dzialanie RAMu raczej odpada…

Podkrecales kiedys procesor ? Bo jesli tak to musisz wziac poprawke na

to iz gry o wiele bardziej obciazaja sprzet ni np. programy do tworzenia dokumentow HTML…

Natomiast pozostaje kwestia oprogramowania - byc moze bledne sterowniki od karty graficznej - sprobuj poszukac nowszych na stronie producenta.Pozatym poprobuj ze starszym DirectX ( o ile gry z niego

korzystaja) - pozatym mozesz tez miec zbyt malo pamieci na dysku na plik wymiany - w takim wypadku nawet najlepiej napisana aplikacja potrafi stwarzac niesamowite sytuacje…

Napisz wiecej to zapewne odpowiedzi beda bardziej konkretne.

Polecam ci opisac swoja konfiguracje sprzetowa,wersje sterownikow,to jakie gry odpalasz itd…

Teraz już wiem przez co mi sie komp wieszał. Przez firewalla (Zone Alarm) a błąd wywoływał TrueVector Service.