Niebieski ekranik w XP

(system) #1

Mam taki problem jak zaczynam w cos grac (10 min grania) komp sie zawiesza a po około 10 sek. wyskakuje mi niebieski ekranik i coś tam Kernel_Data_inpage_error. I co ja mam zrobić???

(Kozioł) #2

Sprawdz wszystkie tasmy od dyskow czy sa dobrze docisniete :slight_smile:

(system) #3

Sprawdziłem i taśmy itp. są dociśnięte.

(system) #4

Może pamięć RAM jest kopnięta? Spróbuj na innej kości :slight_smile:

Pozdrawiam

(system) #5

Mam 2x128ddr i nawet jak jest tylko jedna z nich wsadzona jest to samo, a małe jest prawdopodobieństwo żeby obie były skopane.

(Golden Finger) #6

Nie ma nic gorszego , jak taki opis problemu, że coś tam... Spisz komunikat w miare dokładnie o błędzie, podaj info od kiedy tak zaczęlo się dziać, może pamiętasz jakiś szczególny moment takiego zachowania systemu itd. A może komputer od nowości tak się zachowuje. Im wiecej informacji, tym łatwiej znaleźć przyczynę.

Na niebieskim ekranie powinnienes miec oprócz Kernel_Data_inpage_error jakiś nr typu 0x00000.. ten nr jest ważny.

Pozdrawiam

8)

Golden Finger

(Szczyglis) #7

Tak jak napisal Golden Finger podales za malo danych...

A to ze sie zawiesza moze miec przyczyne jedynie w 2 opcjach :

sprzetowej lub softwareowej (ale odkrywcze..wiem le nie do tego zmierzam).

Jesli to hardware to mozliwe jest ze ktorys z elementow twego kompa nie wytrzymuje obciazenia (jaki masz komp?jak bardzo wymagające gry odpalasz?na jakich detalach?) - mozesz miec zbyt bardzo podkrecony np.procek lub chipset na karcie graficznej i to moze byc przyczyna...

Bledne dzialanie RAMu raczej odpada....

Podkrecales kiedys procesor ? Bo jesli tak to musisz wziac poprawke na

to iz gry o wiele bardziej obciazaja sprzet ni np. programy do tworzenia dokumentow HTML....

Natomiast pozostaje kwestia oprogramowania - byc moze bledne sterowniki od karty graficznej - sprobuj poszukac nowszych na stronie producenta.Pozatym poprobuj ze starszym DirectX ( o ile gry z niego

korzystaja) - pozatym mozesz tez miec zbyt malo pamieci na dysku na plik wymiany - w takim wypadku nawet najlepiej napisana aplikacja potrafi stwarzac niesamowite sytuacje....

Napisz wiecej to zapewne odpowiedzi beda bardziej konkretne.

Polecam ci opisac swoja konfiguracje sprzetowa,wersje sterownikow,to jakie gry odpalasz itd...

(system) #8

Teraz już wiem przez co mi sie komp wieszał. Przez firewalla (Zone Alarm) a błąd wywoływał TrueVector Service.