Niebieski gradient pośrodku ekranu

Na ekranie (LCD) pojawiło mi się coś takiego:

popsujenterj2.png

Generalnie nie widać tego tak bardzo jak na obrazku… ale jednak jest! Można coś z tym zrobić?

Z góry dziękuję za pomoc.

To się pokazuje jak masz włączony monitor czy wyłączony?? Próbowałeś przeinstalować stery od grafy?? Masz może w pobliżu monita jakiś magnes (np: głośnik)??

mi wygląda to na jakieś uszkodzenie matrycy. Proponowałbym kontakt z serwisem.

Adam: Gradiencik pojawia się zaraz po włączeniu komputera (nie Windowsa), więc to raczej nie sterownik. Magnesu w pobliżu żadnego…

Vendor: Myślisz, że to trzeba wymienić? Nie znasz np. jakiegoś patentu na to? Pytam, bo często np. zdechłe piksele naprawiałem “głaskając” powierzchnię wierzchnią stroną paznokcia i… pomagało :wink:

Edit: Teraz na przykład pozbyłem się połowy zostawiając włączony film :smiley: Cóż, od początku wiedziałem że mój laptop to kobieta - zbyt pracowity, zbyt ładny i chodzi własnymi ścieżkami ;p

Wydaje mi się że psuje Ci się matryca. Oddaj ją na gware. Czy czasami nie bawiłeś się monitorkiem dotykając palcami matrycy i wtedy powstają takie przebarwienia i najczęściej od tego się psuje.

No właśnie. Nie wolno dotykac bezpośrednio monita jeśli nie masz na nim osłonki. Są inne sposoby na naprawę bad pixeli.

Zauważyłem, że jeśli tło dookoła jest całkowicie czarne, niebieski gradient jest bardziej widoczny niż w sytuacji w której jest w pobliżu białego tła (ale wciąż na czarnym - na białym tle gradientu w ogóle nie widać).