Niebieski gradient pośrodku ekranu

(wojtekmaj) #1

Na ekranie (LCD) pojawiło mi się coś takiego:

popsujenterj2.png

Generalnie nie widać tego tak bardzo jak na obrazku... ale jednak jest! Można coś z tym zrobić?

Z góry dziękuję za pomoc.

(adam749) #2

To się pokazuje jak masz włączony monitor czy wyłączony?? Próbowałeś przeinstalować stery od grafy?? Masz może w pobliżu monita jakiś magnes (np: głośnik)??

(Micoud81) #3

mi wygląda to na jakieś uszkodzenie matrycy. Proponowałbym kontakt z serwisem.

(wojtekmaj) #4

Adam: Gradiencik pojawia się zaraz po włączeniu komputera (nie Windowsa), więc to raczej nie sterownik. Magnesu w pobliżu żadnego...

Vendor: Myślisz, że to trzeba wymienić? Nie znasz np. jakiegoś patentu na to? Pytam, bo często np. zdechłe piksele naprawiałem "głaskając" powierzchnię wierzchnią stroną paznokcia i... pomagało :wink:

Edit: Teraz na przykład pozbyłem się połowy zostawiając włączony film :smiley: Cóż, od początku wiedziałem że mój laptop to kobieta - zbyt pracowity, zbyt ładny i chodzi własnymi ścieżkami ;p

(adam749) #5

Wydaje mi się że psuje Ci się matryca. Oddaj ją na gware. Czy czasami nie bawiłeś się monitorkiem dotykając palcami matrycy i wtedy powstają takie przebarwienia i najczęściej od tego się psuje.

(Himmak5g) #6

No właśnie. Nie wolno dotykac bezpośrednio monita jeśli nie masz na nim osłonki. Są inne sposoby na naprawę bad pixeli.

(wojtekmaj) #7

Zauważyłem, że jeśli tło dookoła jest całkowicie czarne, niebieski gradient jest bardziej widoczny niż w sytuacji w której jest w pobliżu białego tła (ale wciąż na czarnym - na białym tle gradientu w ogóle nie widać).