Niebieski pulpit i po tym resetuje się sam komputer

Mam następujący problem gdy włączę skanowanie w Kasperskim 8 to po przeskanowaniu 31% pokazuje się na pulpicie niebieska plansza tylko mrugnie i komputer się resetuje, kiedy się już uruchomi wyskakuje komunikat że system odzyskał sprawność po powyższym błędzie gdy zobaczę raport z tego błędu to pokazuje mi się taki adres :

C:\DOCUME~1\Tomek\USTAWI~1\Temp\WER695f.dir00\Mini111209-02.dmp

C:\DOCUME~1\Tomek\USTAWI~1\Temp\WER695f.dir00\sysdata.xml

a po następnym skanowaniu taki:

C:\DOCUME~1\Tomek\USTAWI~1\Temp\WERe706.dir00\Mini111809-02.dmp

C:\DOCUME~1\Tomek\USTAWI~1\Temp\WERe706.dir00\sysdata.xml

Nie wiem od czego tak się dzieje jeszcze wspomne że kiedyś miałem oddzielany sektor na dysku czy mógł się pojawic następny bad sektor i tak robi się od niego? Kiedyś skanowanie przebiegało normalnie.

Za odpowiedzi wielkie dzięki

to jest BSOD-bluescreen,poczytaj o tym w google…i sprawdź podłączenie dysku :slight_smile:

Na początek wyłącz automatyczny restart po awarii. Kliknij prawym klawiszem myszy na ikonie Mój komputer, wybierz zakładkę Zaawansowane i kliknij przycisk Ustawienia w ramce Uruchamianie i odzyskiwanie. Skasuj zaznaczenie przy opcji Automatycznie uruchom ponownie i potwierdź zmiany. Jak następnym razem wyskoczy Ci niebieski ekran to komputer zatrzyma się na nim i będziesz mógł podać opis błędu. Będą większe szanse na rozwiązanie problemu.

Aby dowiedzieć się co może być przyczyną możesz również zainstalować program “Debugging Tools for Windows”, otwórz nim plik “Mini111209-02.dmp”, po czym wklej na forum log z tego programu.

ja proponuje przeskanowanie dysku komenda “chkdsk /r” w uruchom w starcie, moze pomoze

Przepraszam że tak długo nie odpisywałem teraz przeskanowałem dysku komenda “chkdsk /r” i nic nie wyskakuje przy skanowaniu Kasperskim jak dotąd. Bardzo dziękuje z odpowiedzi :smiley: