Niebieskie pasy, ''niezgodna karta video została wyłączona''

(system) #1

Załączam screen. Stało się to dziś, nie wiem co i jak. Czytałem sobie newsy i słuchałem muzy z youtube gdy nagle na monitorze pojawiły się te różne szlaczki i komp strasznie spowolnił, jakby sie zmulił nie wiadomo czym. Myszka ledwo chodziła. Nie wiem czy to ma związek, ale kilka dni temu miałem niebieski ekran śmierci, system znalazł że problem ze sterownikami, zainstalowałem nowe i było ok. No a dziś te pasy.. wywaliłem wszystko co miało nvidia w nazwie, zainstalowałem sterowniki do płyty, potem do karty i nic.

(Piotr Kluzowicz) #2

I teraz już nonstop masz te pasy? Podaj jaki masz sprzęt, zwłaszcza kartę graficzną.

(system) #3

No są cały czas te 4 niebieskie pasy. Karty mam dwie: Geforce 8800 GTS 320 mb. Płyta główna Asus nForce 680i SLI, procek Intel Core 2 Quad, windows Vista 32 bit.

(Piotr Kluzowicz) #4

Spróbuj odpalić na każdej z kart osobno i zobacz jakie będą efekty.

(Gural7) #5

Ewentualnie odłącz jedną grafike i podłącz ją jako główną,jak dalej będzie to podłącz zamiast tamtej tą drugą,bo według mnie w jednej z kart mogło coś paść,albo na płycie tryb SLI,swojego czasu na chipsetach Nvidii bywały problemy z SLI po pewnym czasie,więc po próbował bym ten sposób co zaproponowałem.

(system) #6

Rozumiem że grzebanie w sprzęcie to jedyne rozwiązanie? Bo nie znam się na tym za bardzo. Czyli w takiej sytuacji mam jechać do serwisu od razu?

(Gural7) #7

No najlepiej ,bo jak ktoś sie za bardzo nie zna to gorzej narobi niż jest.

Pozdrawiam

(Piotr Kluzowicz) #8

To nie jest aż takie trudne żeby jechać z tym od razu do serwisu. Spróbuj na jednej karcie graficznej.