Niebo w grach wygląda inaczej niż powinno

(Cezary Nowak) #1

Witam !

Od kilku dni bawię się grami komputerowymi i niestety mam pewien problem - w niektórych grach, jak np. "STALKER" czy "NEVERWINTER NIGHTS 2" niebo wygląda cokolwiek dziwnie...

Oto screeny:

th_38771_Image00001_122_773lo.jpgth_38776_Image00002_122_1196lo.jpgth_38782_Image00003_122_1092lo.jpg

Dodam jeszcze, że w Quake 4, THPS4 niebo wygląda normalnie...

moja konfiguracja - taka sama jak w podpisie, sterowniki k. graf: 94.24

Czy wiecie co może być tego przyczyną ?

(Guicksilver) #2

spróbuj od nowa zainstalować sterowniki i dritexa,a karty nie podkręcałeś :twisted:

(Agatonster) #3

Korpirkor

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Mattatg) #4

no jak dla mnie wina sterowników

(Chester Ftw) #5

cos nie tak z Twoja angielszczyzna :roll:

(Cezary Nowak) #6

Przeinstalowałem cały system, następnie sterowniki 94.24, potem directx_jun2007_redist.

Niestety problem dalej występuje :frowning:

Dodam, że instalując grę z tych samych nośników na innym komputerze (starszym) wszystko jest jak należy...

(Mattatg) #7

to może być coś z karta sprawdż ją u kogoś

(Cezary Nowak) #8

Poczytałem sobie troche fora i okazało się, że są to znane problemy z tymi grami...

W NWN2 wystarczy wcisnąć "~" i wpisac "sky", chociaż nie rozwiązuje to problemu całkowicie.

W Stalkerze niby problem rozwiązują sterowniki do kart mobilnych (97 coś) ale przy nich zawiesza mi się komputer...

Pozdrawiam !

Złączono Posta : 16.09.2007 (Nie) 14:56

Nareszcie udało mi się zrobić tak, aby niebo w NEVERWINTER NIGHTS 2 było takie, jak trzeba. Wystarczyło zainstalować inne sterowniki.

Dla Windows Vista x64 pomogły "XTreme-G 163.44 Vista 64bit". Jak kogoś interesują to tu jest strona ich autora: http://www.tweakforce.com/

Pozdrawiam, Korpirkor !