Niechce mieć artefaktów!

sprawdź w Evereście ile masz MHz przy rzeczywistej częstotliwości taktowania w zakładce ekran>>procesor graficzny właściwości magistrali pamięci

przegrzanie lub przetaktowanie rdzenia(GPU) powoduje restarty komputera

przegrzanie lub przetaktowanie pamięci karty powoduje artefakty

I jedno i drugie może powodować artefakty.

to nie jest raguła tylko najczęstsze przyczyny

więc wentyl 80x80 wiejący na grafike powinien rozwiązać problem lub obniżenie taktowania rdzenia/pamięci

Można spróbować - ale jak już jest GPU lub pamięć lub coś innego na karcie uszkodzone to tylko wymiana karty.

Ale najprościej karte sprawdzić na innym kompie i wszystko wiadomo - bo może się okazać że karta dobra, a coś z zasilaczem lub zasilaniem portu AGP.

właściwości magistrali: typ magistrali- ddr

szerokość-64 bitowy

rzeczywista częstotliwość taktowania-202 mhz

efektywna częstotliwość taktowania- 405mhz

przepustowośc-3240 mb/sek

jak karta się grzeje to na innym kompie też będzie się grzać lub problem jest gdzie indziej i zadziała normalnie

Nie pamięci systemowej tylko karty grafiki - Ekran - procesor graficzny - właściwości magistrali pamięci.

karta na fabrycznych ustawieniach

masz wentylator?

no to jest właśnie własciwości magistrali pamięci! spisałem wszystko jak było napisane

Po to się wkłada podzespół do drugiego kompa,aby sprawdzić czy podzespól czy reszta winne - logiczne i pisałem o tym że należy poprawić chłodzenie GPU i wystarczy zwykły palec - jak nie parzy to gra i wiadomo czy się grzeje, a jak chcesz dokładnie to termometr z czujnikiem i pomiar bezpośrednio na coolerze i pamięciach.

Podejrzane jest to że była wymiana coolera na GPU karty.

Złączono Posta : 18.07.2005 (Pon) 19:58

Sorki, nie zobaczyłem że masz pamięć na karcie DDR - jest dobrze.

najpierw niech spróbuje schłodzić ją wentylem to wyjdzie czy to przez temperature

karta się nie grzeje bo mnie palec nie parzy :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: jutro sprawdze u kumpla czy w jego kompie bedzie działała karta

a pamięci sprawdziłeś :stuck_out_tongue: bo to one mogą być przyczyną

pamięć?? jak to można sprawdzić??

ram4fj.jpg

ram6ad.th.jpg

dotknij palcem :smiley:

jak zaczną się robić artefakty podczas gry to dotknij góre pamięci

ale proponuje wentylator owiewający całą karte

Nie kopnie - pamięci znajdują się na karcie grafiki - czarne prostokąty.

gdy żadnej gry nie włączam to mnie ta pamięć raczej nie paży ale gdy włączę gre to już jest bardziej ciepłe i trochę paży.

Na pamięci połozyłem palec ale artefakty nie znikneły

Złączono Posta : 18.07.2005 (Pon) 20:29

ale się ze mną meczycie :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 18.07.2005 (Pon) 20:31

a jeszcze chciałem dodać ze kiedyś miałem takiego coolera że ledwo się krecił a jednak dobrze gry chodziły :slight_smile:

musisz je schłodzić

ale nie palcem tylko wentylatorem

przez kilka minut chłodziłem grafikę takim domowym wentylatorem :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: ale i znów gucio, artefakty jak były tak są :smiley: