Niechciane okienka z reklamami w przeglądarkach


(Durex86) #1

Dzień dobry

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w następującej sprawie. Na komputerze pojawił się problem w postaci wyświetlających się w różnych przeglądarkach (Internet Explorer, Google Chrome oraz Mozilla Firefox) ramek z reklamami. Niezależnie od przeglądarki taka ramka znajduje swoje miejsce w lewym dolnym rogu aplikacji. Ramkę można zamknąć czerwonym znakiem ×, który pojawia się w jej prawym górnym rogu, ale marny to trud, jeżeli na kolejnej stronie owa ramka pojawia się znowu. Dodatkowo w przeglądarce Chrome pojawił się problem z wchodzeniem na podstrony. Klikanie na łącze nie powoduje żadnej reakcji ze strony przeglądarki.

Wcześniej na komputerze tym znajdowały się takie cuda, jak Delta Toolbar, czy temu podobne paski narzędziowe. Paski te usunięto z poziomu "Dodaj/Usuń programy" z Panelu sterowania. Dodatkowo użyto programów Malwarebytes AntiMalware oraz AdwCleaner. Oba wykryły co nieco, przeznaczone to zostało do usunięcia, ale bez pozytywnych efektów.

W celu umożliwienia analizy, zamieszczam logi z OTL-a, czyli:

OTL: http://www.wklej.org/id/1045778/

EXTRAS: http://www.wklej.org/id/1045781/

Proszę o wskazówki i z góry dziękuję za udzieloną pomoc.


(Atis) #2

Odinstaluj Norton Security Scan.

Do okna Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Pokaż raport z usuwania i nowy log Skanuj.

Pobierz i uruchom TDSSKiller

Kliknij Start scan i jeśli coś wykryje wybierz Skip

Pokaż raport z tego programu: C:\TDSSKiller.wersja_data_czas_log.txt


(Durex86) #3

Dobry wieczór

Dziękuję za odpowiedź oraz za wskazówki. Najwcześniej kolejnego posta z informacjami na temat wyniku działań będę mógł zamieścić jutro z wieczora, tak więc proszę o cierpliwość i jeszcze raz dziękuję.

Dodane 29.05.2013 (Śr) 22:21

Dobry wieczór

Przepraszam, że tak długo trwało zamieszczanie nowych informacji w temacie postępowania z usuwaniem oprogramowania, ale związane jest to ze specyfiką łączenia się ze zdalnym komputerem.

Oto linki do logów z:

Usuwania po wklejeniu odpowiedniego skryptu w OTL,

Log po skanowaniu OTL-em po usuwaniu,

Log po skanowaniu narzędzien Kasperskiego.

Czekam na dalsze wskazówki. Dziękuję.