Niechciane okienko z napisem


(Adrianek) #1

Podczas uruchamiania komputera wyskakuje okienko z napisem "Wybierz system operacyjny do uruchomienia", gdyż kiedyś były zainstalowane dwa systemy - Windows XP PRO i Windows XP Home. Teraz po przeinstalowaniu systemu i formacie dysków jest tylko jeden Windows XP Home a to niechciane okienko podczas uruchamiania komputera z napisem "Wybierz system operacyjny do uruchomienia" nadal się pojawia. Co mam zrobić aby to okienko się nie pojawiało? Dziękuję !!


(Henio Mazurek) #2

Znajdź plik boot.ini bezpośrednio na partycji z systemem (w opcjach folderów odznacz ukrywanie plików systemowych i zaznacz pokaż pliki ukryte). Wklej jego zawartość na forum. Jakiś ekspert go odpowiednio zedytuje.

lub zobacz to

viewtopic.php?t=5820


(olmeca) #3

Mozesz tez ukryc menu wyboru systemu. Wejdz we wlasciwosci na ikonie moj komputer zakladka zaawansowane-> uruchamianie i odzyskiwanie i tam w ustawieniach mozesz odznaczyc pokazywanie menu wuboru systemu lub tez ustawic jego czas na 0.

Przez przycisk edytuj mozesz edytowac plik boot.ini i tam wykasowac sciezke odwolujaca sie do systemu ktorego juz nie masz zainstalowanego.