Niechciany antywirus AVG

Mam problem… Pod koniec maja ściągnęłam pewien program do odtwarzania nagrań,niestety nie pamiętam nazwy. W każdym razie instalując ten program, pojawił się wraz z nim antywirus AVG Secure Search. Wcześniej za bardzo się nim nie interesowałam, zobaczyłam, że jest, poczytałam o nim na forach,ludzie twierdzili, że jest dobry, więc pomyślałam, że dwa antywirusy dadzą mi większą ochronę(miałam już ESET NOD32). Ostatnio zepsuł mi się komputer, drobna usterka, ale facet,który go naprawiał poinformował mnie, że za miesiąc skończy się licencja ESET-u…Zaczęłam głębiej sprawdzać informacje o obu antywirusach. Dowiedziałam się, że mając AVG nie da się zainstalować innego antywirusa. Próbowałam go usunąć, ale na marne… Wyczyściłam wszystkie pozostałości po AVG, wszystkie foldery, pliki; pobrałam AVG Remover- też nie zadziałał. Nie wiem co mam robić… A największym problemem jest to, że to nie mówj komputer, tylko brata, który wyjechał, a nie długo ma przyjechać w odwiedziny i sprawdzić stan komputera. POMÓŻCIE! !!

Witam

AVG Secure Search nie powinien kolidować z innym oprogramowaniem antywirusowym. Nie mniej jeśli chcesz go odinstalować to proszę wykonaj poniższe kroki w zależności od posiadanej przeglądarki internetowej:

Internet Explorer

  • Otwórz program Internet Explorer

  • Wybierz “Narzędzia” z górnego menu i kliknij “Zarządzaj dodatkami”.

  • W otwartym oknie wybierz “AVG Security Toolbar” i kliknij przycisk “Wyłącz” w prawym dolnym rogu.

  • Wybierz następną linijkę – “AVG Safe Search” i kliknij przycisk “Wyłącz” w prawym dolnym rogu.

  • Kliknij linijkę “Wyszukiwarki” znajdującą się po lewej stronie.

  • Po prawej stronie wybierz preferowaną wyszukiwarkę i kliknij przycisk “Ustaw jako domyślną”, widoczny w prawym dolnym rogu.

  • Kliknij przycisk “Zamknij”.

  • Wybierz kolejno “Narzędzia”, “Opcje internetowe”, karta “Ogólne” i kliknij przycisk “Użyj domyślnych”, a następnie “OK”.

  • Otwórz nową kartę, kliknij “Ustawienia” w prawym dolnym rogu, odznacz pole wyboru i kliknij “OK”.

Mozilla Firefox

-Uruchom program Mozilla Firefox

-Wybierz kolejno “Narzędzia” -> “Dodatki” -> “Rozszerzenia” -> Kliknij przycisk “Wyłącz” obok “AVG Security Toolbar”

-Przejdź do pola wyszukiwania znajdującego się w prawym górnym rogu przeglądarki i użyj strzałki, by wybrać preferowaną wyszukiwarkę

-Wpisz adres: “about:config” i naciśnij Enter (jeśli zostaniesz o to zapytany, potwierdź, że chcesz przejść do ustawień)

-W dolnym polu wyszukiwania wpisz: “browser.search.defaultenginename”, naciśnij Enter, a następnie kliknij prawym przyciskiem na pozycji “browser.search.defaultenginename” w kolumnie “Nazwa” i wybierz “Resetuj”.

-W dolnym polu wyszukiwania wpisz: “browser.search.searchEnginesURL”, a następnie kliknij prawym przyciskiem na pozycji “browser.search.searchEnginesURL” w kolumnie “Nazwa” i wybierz “Resetuj”.

Google Chrome

-Otwórz Chrome.

-Kliknij “Narzędzia” (ikona klucza)

-Kliknij “Ustawienia”

-Znajdź sekcję “Strona domowa” i wybierz “Nowa Karta”.

-Znajdź sekcję “Wyszukiwanie” i wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę.

-Zamknij Chrome.

Pozdrawiam

Paweł

AVG.PL

Po pierwsze to nie zainstalowałeś programu antywirusowego tylko zwykły Toolbar dodawany do różnych programów, więc nie może kolidować do z innym antywirusem… Jeżeli chcesz się tego pozbyć to poproś moda ( kliknij wykrzyknik) o przeniesienie tego do działu bezpieczeństwo, wstaw logi z OTL analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741 a spece ci to skasują.

p.s Dwa programy ( nie toolbar i program) antywirusowe będą kolidować ze sobą i nie mają nic wspólnego z lepszą ochroną, bo często będą sypały fałszywymi alarmami jeden o drugi.

Dwa antywirusy na jednym kompie - pierwsze słyszę. Zawsze będą się gryzły. Nie dadzą Ci lepszej ochrony. Lepiej kupić i zainstalować jeden a naprawdę dobry.