Niechciany komunikat spyware


(Infernaloco) #1

od jakiegos czasu regularnie wyskakuje mi takie okienko:

lukiwarndm7.gif

oto moj log, jak mozecie to pomozcie :slight_smile:


(adam9870) #2

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jeżeli któryś z nich będzie na żółto to go zostaw). Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

Ściągasz program KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżki:

C:\WINDOWS\system32\winalert.exe

C:\WINDOWS\system32\rpcc.dll

po wklejeniu każdej ścieżki z osobna klikasz na czerwonego iksa, a dopiero po wklejeniu ostatniej zgadzasz się na restart.

Usuń wpisy w hjt.

Możesz zajrzeć TUTAJ.

Po wykonaniu w/w dajesz nowy log z HijackThis plus z SilentRunners.


(Infernaloco) #3

ok, zrobilem to co napisales, mam tylko pytanie co do killboxa - da sie jakos sprawdzic liste plikow ktore zostaly wytypowane do skasowania? bo jak wkleilem druga sciezke to mialem wrazenie ze poprzednia nie bedzie uwzgledniona i chcialem sie upewnic a nie bardzo wiedzialem jak...

oto nowe logi:


(adam9870) #4

Logi są ok.

Jeśli w killboxie zaznaczy się opcję Delete on reboot to wlejasz jedną ścieżkę do usunięcia => klikasz czerwonego iksa => nie zgadzasz się na restart itd. ale jeśli wkleisz już ostatnią ścieżkę to dopiero wtedy potwierdzasz restart i pliki zostaną usunięte podczas następnego uruchomienia systemu.


(Infernaloco) #5

dzieki za pomoc :slight_smile: tak sobie mysle ze gdybym wczesniej trafil na to forum to uniknalbym paru formatow... :roll: